Angol-skót nap az Ally Pallyben • SportTV

Angol-skót nap az Ally Pallyben

Sport TV avatar Sport TV 2019. 12. 23. 13:49

A karácsonyi szünet előtti utolsó teljes nap – két játékszakasz – a szokásos brit túlsúlyt mutatja. A 12 fellépőből hat angol, két skót játékos lép az Alexandra Palace színpadára, s még az is elképzelhető, hogy a másik négy dartost adó ország (Németország, Hollandia, Belgium és Japán) játékosainak nem terem babér ezen a napon.

Az angolok elveszítették ugyan már az első mecccsükön három top 10-es kiemeltjüket, de számbeli dominanciájuk így is jelentős: már öten ott vannak a nyolcaddöntőben, s hozzájuk hétfőn optimális esetben öt további játékos csatlakozhat. Azért nem hat, mert az est záró párosításában a skót Peter Wright japán ellenféllel, Aszada Szejgóval szemben lép a pódiumra.

Előtte a kétszeres világbajnok Gary Anderson a hosszú loboncú Ryan Searle mérkőzésén sem az angol fiú az esélyesebb, s a vb eddigi legmagasabb körátlagát (103.82) produkáló Dimitri Van den Bergh is hajszállal sanszosabb a továbbjutásra Luke Woodhouse-nál, aki  ne felejtsük –  az előző vb ezüstérmesét, Michael Smitht ejtette ki az előző körben.

Még egy párosítás emelhető ki az egyébként kiválónak ígérkező féltucat mérkőzésből, az esti program első ütközete Dave Chisnall és Jeffrey de Zwaan között. Mindkettejükben benne rejlik a nagy kiugrás lehetősége, akár még az elődöntőbe jutás is.