Estére már csak nyolcan maradnak • SportTV

Estére már csak nyolcan maradnak

2020. 12. 30. 12:37

Élesedik a küzdelem az Alexandra Palace-ben a PDC darts-vb-n. Az idei utolsó játéknap után – szilveszterkor nem játszanak – már csak extraklasszisok maradnak versenyben, vagy olyanok, akik korábban már világsztár(oka)t búcsúztattak korábban a tornán.

Már a harmadik kör vége is hozott roppant szoros meccseket, ám nyolcaddöntő eddigi két találkozója kedden este is egyaránt döntő szettben dőlt el, az első olyan kemény kiszállócsatában, amelyben mindkét félnek egynél több meccsnyila is kihasználatlanul maradt.
A hátralévő hat találkozón hasonlóan szikrázó küzdelemre számíthatunk, aligha lesz túl sok „söprés” a szerdai játéknap két sessionjében.

Vincent van der Voort már a negyedik negyeddöntőjéért hajt világbajnokságon (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

Rögtön az első párosításban ikszre állnak a felek az örökmérleget tekintve. Vincent van der Voort és Daryl Gurney már egyaránt járt vb-negyeddöntőben, a holland mindkét szervezetnél. Most az egyikük oda jut, Van der Voort előzőleg az eddig mindkét vb-jén elődöntőig menetelő Aspinallt „tüntette el” az útból.

A második duóban egy BDO-exvilágbajnok, Stephen Bounting küzd meg egy honfitárssal, Ryan Searle-lel. Előbbi James Wade-et ütötte ki, aki 9 nyilast dobott azon a meccsen kedden – majd kikapott Buntingtól. Viszont összesen három meccsükön csupán egy győzelemnyi a különbség, speciel Searle javára, az a meccs tavaly júniusban csak az utolsó legben dőlt el.

A délutáni utolsó meccs a másik versenyben maradt PDC-világbajnoké. A háromszoros vb-első MVG kedden csak döntő szettes meccsen maradt életben, Gary Anderson ugyanúgy 7 játszmában verte meg az előző fordulóban Mensur Suljovicot, szetthátrányból fordítva. Az eddigiek alapján talán ez tűnik a legsimább meccsnek, Devon Petersen még sosem győzte le Garyt – ami persze nem jelenti azt, hogy most is kikap tőle.

Glen Durrant tavaly, első PDC-vb-jén bejutott a negyeddöntőbe. Szerdán este beáééíthaja ezt, hogy aztán megpróbáljon tovább lépni (Fotó: Getty Images)

Az este egy világbajnokverő hollanddal, Dirk van Duijvenbodével kezdődik, aki a PDC-t másfél év alatt meghódító 3-szoros BDO-világbajnokkal meccsel. Glen Durrant a Covid-fertőzése után újra formába lendült, aztán a meglepetésember Baggisht csak irdatlan küzdelemben gyűrte le.
Az esti Gerwyn Price–Mervyn King csata is 6 meccs után döntetlenre áll. A walesi már „megérett” egy vb-címre, nagyjából úgy, mint Wright tavaly, aki aztán végig is ment a győzelem útján.  King viszont, aki 16 esztendeje szerepelt legjobban vébén (BDO-döntős), 4–0-val küldte haza az idény legtöbbet fejlődő dartosát, a portugál De Sousát.
A végszó meg egy tapasztalt klasszisé és egy pazar formába lendülő fiatalé. Dave Chisnall jónak tűnik és roppant tapasztalt, Dimitri Van den Bergh viszont lehengerlő. A tornán két meccset játszott, 7–0 a szettkülönbsége, azaz egyetlen játszmát sem engedélyezett még ellenfeleinek, pedig az első tv-s 9 nyilast dobó Lim „papával” és a remek holland Jermaine Wattimenával találkozott eddig. Mint a nap másik öt csatája, ez is pazar meccsnek ígérkezik.