Angol házidöntő három év után? • SportTV

Angol házidöntő három év után?

2021. 01. 02. 16:43

Az utolsó előtti játéknap következik a PDC darts-vb-n. Itt már csak esti program lesz, csupán két mérkőzéssel, amelyek az egyik fél 6. szettgyőzelméig tartanak. A legjobb négy között két angol játékos van – külön ágon – , egyikük walesi, a másik skót ellenféllel mérkőzik, azaz a negyeddöntőben elbukott az utolsó három nem brit versenyző is. A vb-szereplést tekintve egy kétszeres PDC-világbajnok, egy BDO-vb-győztes, egy BDO-vb-döntős és egy PDC-elődöntőben másodszor járó dartsos alkotja a mezőnyt, másként világbajnoki elődöntős újonc egy sincs a végső négyek között.

Lesz-e Bunding diadalmosoly az első elődöntő után:? (Fotó: Getty Images)

Elsőként Stephen Bunting és Gerwyn Price lép a színpadra. A hét évvel ezelőtti BDO-világbajok angol legjobb PDC-vb-jét játssza, a korábbi egyéni csúcsát az első tornáján érte el, amikor a negyeddöntőig menetelt, amelyben nagy meccsen kapott kapott ki döntő szettben Van Barneveldtől. Most tiszta angol ágon jutott az elődöntőig, melyben változatos meccsen 3–0-s vezetés után egyenlíteni engedte Ratajskit, de végül felülkerekedett. Érdekes, hogy két speciális dartsmozzanatban is része volt ezen a vb-n, Wade-től ő kapta a viadal első 9 nyilasát öt év szünet után, és a négy versenyző közül ő az egyik, aki a maximális kiszállót (170) megdobta már a versenyen.

Ellenfele, Price a másik 170-es kiszállós elődöntős. ő százszázalékos brit ágon jutott el a négyig, két-két északír és angol versenyző elbúcsúztatásával. Bunting ellen ugyan negatív az örökmérlege, de a legutóbbi három csatájukat ő nyerte meg 3–7-ről 6–7-re javítva az állást.  Ráadásul legutóbbi csörtéjük nincs is időben olyan messze: a Players Championship negyeddöntőjében tudta legyőzni az angolt.

„Meg tudja ezt csinálni Chizzy ellenem is?” – minthe ezengondolkodna Gary a péntek esti Chisnall-MVG negyeddöntő alatt. amikor a kép készült (Fotó: Getty Images)

A másik találkozót övezi egy kicsivel nagyobb érdeklődés. Sok kérdés vetődött fel. Vajon képes-e Dave Chisnall olyan kirobbanóan játszani két egymást követő napon, mint ahogy demoralizálta  a világelsőt a negyeddöntőben? Eljut-e Gary Anderson pályafutása 7. világbajnoki döntőjébe? (Neki egyedül több fináléja van, mint a másik három elődöntősnek együttvéve.) Lesz-e három év utám újra színangol döntő? (Persze, ahhoz előbb Buntingnak le kell győznie Price-t.) Lesz-e újabb „angolmentes” finálé, mint tavaly? (Persze, ahhoz előbb Price-nak le kell győznie Buntingot.) Hogy tud visszaállni Chizzy újra a „brit stílusra”, hiszen az első angol ellenfél után három németalföldi riválist kényszerített térdre Noppert, Van den Bergh, Van Gerwen sorrendben?

Csupa olyan kérdés, amelyre ma későn este megkapjuk a választ, remélhetőleg egy színvonalas, izgalmas világbajnoki elődöntő során.