Spanyol kora délután Bécsben • SportTV

Spanyol kora délután Bécsben

2017. 10. 24. 09:57

Kedden rövidített tenisznapunk lesz, csupán Bécsből közvetítünk kora délután. Mindkét mérkőzésnek lesz spanyol résztvevője a Stadthallében. Az első párban David Ferrer (képünkön) lép fel, aki korábban hosszú ideig a világ 4. játékosának is számított, most azonban csupán a 29. a világrangsorban. Múlt héten mutattuk az antwerpeni negyeddöntőben, amkor egy szoros és egy sima szettben alulmaradt az argentin Schwartzmannal szemben. Mostani ellenfele a második számú brit játékos, Kyle Edmund (vlr.: 63.), akivel már háromszor is összemérte erejét korábban. Tavaly Antwerpenben az ellenfelénél 13 (!) évvel fiatalabb angol nyert a döntő szett rövidítésében, majd ugyanitt Bécsben az első szett közepén 3:2-es Ferrer-vezetésnél feladta a meccset. Idén a Rogers Cup mestertornán játszottak, ott is volt egy tie-breakes Edmund-szett, de aztán a spanyol 6:4, 6:3-mal fordított.
A második találkozón a 7. kiemelt dél-afrikai Kevin Anderson (vlr.: 17.) mérkőzik meg a selejtezőből a táblára kerülő Guillermo García-Lópezzel (81.). Az US Open idei döntőse októberben nem volt éppen topformában, de talán most összeszedi magát a három évvel idősebb spanyollal szemben, akivel pozitív a mérlege: 2011 óta vívott 4 mérkőzésükből hármat nyert meg. Kemény pályán csarnokban és szabad téren, valamint füvön győzte le a hispánt, salakon viszont tavalyelőtt Estorilban kikapott tőle. Ha Anderson szervája „működik”, aligha kérdéses, hogy meglesz a negyedik sikere is az albacetei teniszező ellen.

Sport2 13:00-tól ATP 500-as tenisztorna, Bécs, 1. forduló (kommentátor: Gyulai Miklós, szakkommentátor: Machán Róbert)