Paul George Jordan, Bryant és Kevin Durant nyomában • SportTV

Paul George Jordan, Bryant és Kevin Durant nyomában

2021. 06. 29. 13:44

A Los Angeles Clippers sztárjára, Paul George-ra az a feladat hárult, hogy Kawhi Leonard hiányában egyedül vezesse csatába csapatát a Suns elleni nyugati döntőben. Becsülettel küzd, és épp egy olyan sorozatban van, amilyen eddig csak Michael Jordannek, Kobe Bryantnek és Kevin Durantnek volt.

Paul George elit társaságba került. (Fotó: twitter / @NBAHistory)

A Los Angeles Clippers 116-102-re legyőzte a Phoenix Sunst a nyugati döntő ötödik meccsén, ezzel elkerülte a kiesést, és 3-2-re módosította a párharc állását (a Suns vezet 3-2-re természetesen).

A meccs legjobbja a 41 pontig jutó, ezzel pedig rájátszásbeli karriercsúcsot jegyző Paul George volt, aki emellett 13 lepattanót is leszedett, és kiosztott hat gólpasszt is. Ezzel ő lett az első Clippers-játékos a rájátszások történetében, aki összeszorgoskodott egy 40-10-5-ös meccset, és az NBA történetének első játékosa, aki több, mint 40 pontot szerzett a rájátszásban úgy, hogy mezőnyből legalább 75%-kal, büntetőből 100%-kal és triplából legalább 50%-kal célzott.

Ráadásul Chris Paul bokáját is ’’eltörte’ egy tripla előtt:

George-ot nagyon sok kritika érte, mióta a Clippershez került, de a 2021-es rájátszása miatt nem kell szégyenkeznie. Az eddigi 18 meccsen 27,2-es pont-, 9,5-ös lepattanó- és 5,6-os gópasszátlagot tud felmutatni, ami még akkor is impresszív, ha a mezőnyszázaléka csökkent valamelyest az alapszakasz óta. Szükség is van a jó játékára, mert Kawhi Leonard immár hét meccs óta nem bevethető térdsérülés miatt. A Jazz elleni két sorsdöntő győzelmet már George ’’vezényelte le’’, és a Suns ellen is ő a csapat vezére.

A 2021-es rájátszás eddigi mind a 18 meccsén elérte a 20 pontos határt. Erre, hogy egy rájátszás első 18 meccsén egy játékos mindig tudjon dobni legalább 20 pontot, eddig csak három másik játékos volt képes:

• Michael Jordan 1992-ben (22-ig jutott), 1997-ben és 1998-ban
  • Kobe Bryant 2008-ban
  • Kevin Durant 2012-ben és 2018-ban

A rekord egyébként Jordané, aki 1992-ben 22-es sorozatot hozott össze. Ahhoz, hogy ezt George megdöntse, döntőbe kell verekednie magát a Clippersszel, és még ott is kell neki két legalább 20 pontos meccs.

Az NBA rájátszása:

Ez továbbra is egy meseszerű történet abból a szempontból, hogy a négy még versenyben lévő csapat szurkolói várnak a ligában a második (a Hawks 1958-ban tudott bajnok lenni még St. Louis Hawks néven), a harmadik (1968 óta létezik a Phoenix Suns), a negyedik (a Clippers 1970 óta vesz részt az NBA-ben) és ötödik (a Bucks 1971-ben lett bajnok) leghosszabb ideje arra, hogy csapatuk bajnok legyen. Ezen a listán – amelyen egy-egy csapat legutóbbi bajnoki címe vagy az alapítás éve szerepel – a Sacramento Kings az első, amely 1951-ben, Rochester Royals néven volt NBA-bajnok, tehát 70 éve vár a sikerre.

Keleten a Milwaukee Bucks 2-1-re vezet az Atlanta Hawks ellen. Trae Young a harmadik meccsen bokasérülést szenvedett, még az is elképzelhető, hogy ki kell hagynia majd a negyedik találkozót.

A Sport TV továbbra is minden meccset élőben közvetít az NBA rájátszásából. Legközelebb az Atlanta Hawks – Milwaukee Bucks párharc negyedik meccsét szerda hajnalban (2:30, Sport1; ismétlés 16 órától Sport1 és 23:30-tól Sport2), a keleti döntő ötödik találkozójára pénteken hajnalban (2:30, Sport; ismétlés 16 óra, Sport2 és 22 óra, Sport1) kerül sor. A hatodik és hetedik meccs megrendezése nem biztos. A Suns-Clippers hatodik meccse csütörtökön hajnali háromtól a Sport1-en lesz látható, ismétlés 15 órától a Sport2-n és 22:30-tól a Sport1-en). Az Alley-oop vasárnap 19:30-kor jelentkezik a Sport1-en Csabival és Bazskával, míg a Trash Talk csütörtökön 18 órától szintén a Sport1-en. Aki podcastet hallgatna, az az Alley-oop feedjét kövesse, vagy hallgasson bele a Karanténcastba, ahol szintén szinte mindig esik szó a ligától.