Első kör-zárás, két világbajnokkal • SportTV

Első kör-zárás, két világbajnokkal

2021. 07. 19. 18:41
Olvasási idő: < 1 perc

Hétfőn lezárul Blackpoolban az első forduló mérkőzéssorozata, kialakul a nyolcaddöntő párosítása a sportág egyik nagy becsben tartott major-tornájánm, a World Matchplayn.

Lesz-e diadalmas MVD-ökölrázás a Heta-meccs végén? (Fotó:PDC/Lawrence Lustig)

Most lép színpadra két világbajnok, a korábban sokáig világranglista-vezető, jelenleg 3. –  s egyben harmadik kiemelt is – Michael van Gerwen és a hatodik Gary Anderson is. Előbbi háromszoros, utóbbi kétszeres PDC-világbajnok, s egyben a World Matchplay korábbi győztesei, a holland kétszer a skót egyszer bizonyult Blackpoolban a legjobbnak.
Az est brit rangadóval kezdődik, Daryl Gurney (14.) Ian White-tal találkozik, az északírnek egy kicsit a „nemzeti becsület” megvédése is célja lehet, hiszen honfitársa, Dolan az első napon nagy verést (10–4) kapott a PL kihagyása után visszatérő világelső Gerwyn Price-tól.
A második találkozón jön Nathan Aspinall, aki a PL-ben ismét eljutott az elődöntőig, amelyben az év eddigi legjobb meccsén kapott ki minimális különbséggel De Sousától.  Ellenfele Mervyn King lesz, ez lesz az este egyetlen „házi rangadója”, ahol honfitársak csapnak össze.
MVG játssza a harmadik meccset a World Series-sorozatban feltűnt és tavaly a vírus idején rendezett Home Tour-sorozatban is villogó ausztrál Damon Hetával. A holland zseni szintén elődöntőzött – s első ízben vesztett elődöntőt – a PL-ben, most megmutathatja, hogy régi fényében tündököl. Kétszeres WMP-bajnok eddig is, a győzelmeket tekintve holtversenyben Rod Harringtonnal, ha győz az idén, lehagyja a még a múlt évszázadban duplázó (1998, 1998) egykori angol klasszist.
A záró mérkőzést Gary Anderson vívja egy másik „régi motorossal”, Stephen Buntinggal. A skót idol 2018-as finálébeli győzelme volt az eddigi egyetlen hosszabbításos siker a torna történetében (21–19 Suljovic ellen), tavaly is elverekedte magát a döntőig – Wade, Whitlock és Michael Smith kiverésével – , de ott nagyon kikapott az élete első major-tornáját nyerő Van den Berghtől (18–10).