Világbajnokok, WMP-győztesek nagy csatája várható • SportTV

Világbajnokok, WMP-győztesek nagy csatája várható

2021. 07. 21. 12:27

A nyolcaddöntő alsó ágának négy meccsén legalább olyan éles küzdelem várható, mint a felső ágán kedd este. Itt is parádés a szereposztás, fellép a korábbi kétszeres bajnok MVG, a egy másik korábbi világ- és World Matchplay-bajnok Gary Anderson, a már itt és vb-n is döntőt játszó Michael Smith, az elmúlt másfél év felfedezettje José Da Sousa és a világbajnok, de a WMP-n „csak” döntős, világranglista-második Peter Wright is.

José Da Sousa első ízben juthat negyeddöntőbe a World Matchplayn (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

Két nagy „tömegdobó”, Michael Smith és José Da Sousa meccsével kezdődik az este, a fogadóirodák esélyszámai szerint még a keddi Van den Bergh–Chisnall csata 19 száznyolcvanasánál is több születhet. Sok függ Smith pillanatnyi diszponáltságán, az UK Openen elképesztő csatát vívtak legutóbb, a portugál legkisebb különbségű győzelmével. Az első körben a Special One úgy verte tönkre Dave Clemenst, hogy csupán 97.45-ös körátlagot ért el.

A második meccs az abszolút fifty-fifty csata, Gary Anderson és Nathan Aspinall esélyszáma századra megegyezik a győzelemre a bukiknál. Legutóbb is döntetlenre végeztek egymással a Premier League második csoportkörében, összesítésben az angol vezet két meccsel. Itt is elég nagy az esély a sok 180-asra. A 17.5-nél magasabb legszámra is keveset fizetnek a fogadócégek, azaz itt is szoros küzdelemre lehet számítani, akár meglehet a torna első hosszabbítása is. (A második körben a 11 nyert leget kettő különbséggel kell elérni, maximum ötleges hosszabbítás lehetséges, a hatodikban már a „hirtelen halál” érvényesül, ott már a leg megnyerése a negyeddöntőbe jutást jelenti.

A harmadik párban lép a színpadra a korábban évekig világelső, ám most „csak” harmadik Michael Van Gerwen, egy igazi veterán Ian White ellen. MVG most meccsen belük produkálja azt a hektikus teljesítményt, amelyet a PL-ben meccsek között mutatott. Damon Heta ellen a második szünetben még 6–4-s vesztésre állt, aztán a harmadik „harmadban” kivágott egy 6–1-et, s végül simán nyert. Egymás elleni meccseik összesítésében Van Gerwen hatalmas fölénnyel vezet, ám legutóbbi csatájukat az Eb-n tavaly októberben White nagy különbséggel, 10–4-re nyerte meg,

A záró meccset az első számú favorit – legalábbis nézőink „esélyszavazásán” győztes – Peter Wright Joe Cullennel játssza. Snakebite úgy aratott fölényes győzelmet az első körben e felett, hogy meglehetősen közepes teljesítmény –  100 alatti körátlag, három 180-as, csupán két 100 fölötti kiszálló – mellett 52%-osan checkoutolt, mig ellenfele első 13 kiszállójából csupán kettőt tudott megdobni. Cullen az első forduló egyik legszorosabb csatáját vívta Chris Dobeyval, jól koncentrál a befejezéseknél. Az extravagáns skótnak alighanem jóval több problémát okozhat, mint holland riválisa vasárnap.