Sztárparádé a darts World Grand Prix-n és a Sport TV-n

2022. 09. 26. 12:27
Olvasási idő: < 1 perc

Újfent bombaerős mezőny jött össze a darts World Grand Prix-n, amit október 3-tól közvetítünk a Sport TV-n.

A Belgian Darts Opent követően véglegessé vált az október 3-án Leicesterben kezdődő World Grand Prix 32-es mezőnye. A tornán a világranglista legjobb 16 helyezettje mellett a Pro Tour Order of Merit (a listán a European Tour és a Players Championships állomásain elért eredményeket veszik figyelembe) legjobb 16 versenyzője állhat rajthoz. A lenti névsor alapján elmondható, a korábbi győztesek közül Michael van Gerwen (ötszörös győztes), James Wade (2x), Daryl Gurney (1x), Gerwyn Price (1x) és Jonny Clayton (1x) is rajthoz áll. A viadal első nyolc kiemeltje a világranglista első nyolc helyezettje lesz, Price, Peter Wright, Van Gerwen, Michael Smith, Wade, José de Sousa, Clayton, Rob Cross sorrendben. A verseny pénzdíja a tavalyi 450 ezer fontról 600 ezer fontra emelkedett, a győztes 120 ezret vihet haza.

A World Grand Prix az egyetlen olyan torna, amelyen nem csupán a kiszállót kell duplából megdobni, de a beszállót is. A másik különlegesség, hogy a vb mellett ez az másik olyan kiemelt torna, amelyet szettekre játszanak, az első kört kettő, a másodikat és a harmadikat három, az elődöntőket négy, a döntőt pedig öt nyert játszmára.

A Sport TV végig követi a World Grand Prix eseményeit.