Minden idők második legtöbb pontot hozó NBA-meccse: 176-175 • SportTV

Minden idők második legtöbb pontot hozó NBA-meccse: 176-175

2023. 02. 25. 12:49

Hihetetlen meccset játszott az NBA pénteki játéknapján a Los Angeles Clippers és a Sacramento Kings. A végeredmény két hosszabbítás után 176-175 lett a Kingsnek. Egyetlen NBA-meccsen szereztek eddig ennél több pontot, még 1983-ban.

Westbrook bemutatkozott a Clippersben. (Fotó: Getty Images)

Hihetetlenül hangzik, de összesen 351 pontot szereztek a tegnapi Clippers-Kings meccsen, ami rendkívüli izgalmak közepette kétszeri hosszabbításban dőlt el.

Az NBA 50 éve (1983. december 13., Nuggets-Pistons, háromszori hosszabbítás után 184-186) fennálló pontrekordját nem érte be ez a meccs, de közel volt hozzá. Konkrétan a rendes játékidőben még nem szereztek ennyi pontot soha (összesen 306-ot, mert 153-153 volt az állás a negyedik negyed végén).

Russell Westbrook bemutatkozása a Clippersben tehát emlékezetesre sikerült, mert mégiscsak ez a XXI. század eddigi leggólgazdagabb meccse. Ő egyébként 17 ponttal, 14 gólpasszal és 5 lepattanóval zárt 7 eladott labda mellett. A meccs kiemelt hőse azonban nem ő volt, hiszen Malik Monk karriercsúcsot jelentő 45, De’Aaron Fox 42 pontot termelt, és ahogyan láthattuk, utóbbi vitte be a kegyelemdöfést. A Clippersből Kawhi Leonard 44 egységig jutott.

Igazi videójáték számokkal van tele a statisztikai lap: A Kingsnek 111, a Clippersnek 98 mezőnykísérlete volt, és közel hatvan százalékkal dobott mindkét csapat. Összesen 44 tripla született, ebből a Clippersnek 26 jutott 45 kísérletből, ami 57,8 százalékos találati arány. 72 gólpasszt adott a két gárda és 71 büntetőt dobtak.

Az érdekes az, hogy Mike Brown, a Kings edzője azt nyilatkozta a meccs után, hogy hiába a sok pont, jó volt a védekezés, és szerinte élvezetes volt ez a mérkőzés a nézők szempontjából is. A Kings ezzel a győzelemmel továbbra is a nyugati harmadik helyen áll 34-25-ös mérleggel, míg a Clippers 33-29-es mérlege az ötödik helyre elég a nyugati konferenciában.

Remélhetőleg a hét hátralévő részében is izgalmas meccseket játszanak az NBA-ben, mi a Sport TV-n kettőt közvetítünk élőben, és készülünk egy Alley-ooppal és NBA Actionnel is.

Detroit Pistons – Toronto Raptors: február 25., szombat 18:00, Sport2 (élő)

NBA Action: február 26., vasárnap 10:00, Sport1

Alley-oop: február 26., vasárnap 20:30, Sport1 (élő)

Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers: február 26., vasárnap 21:30, Sport1 (élő)