Wade nyugdíj helyett trófeákat akar • SportTV

Wade nyugdíj helyett trófeákat akar

2023. 03. 17. 11:15

James Wade nemhogy nem vonul vissza, de még szeretne további kiemelt PDC-tornákat nyerni.

James Wade úgy érezte, eljött az ideje, hogy újra reagáljon a visszavonulásával kapcsolatos hírekre. Az elmúlt évtized talán legjobb olyan játékosa, aki még nem nyert világbajnokságot, a következőket írta az egyik brit lapban: „Tavaly néhány interjúban utaltam a darts utáni életemre vonatkozó terveimre, amit akadtak, aki úgy értelmeztek, hogy bármelyik nap abbahagyhatom. Nos, ez nem is állhatna távolabb a valóságtól. Most már elégedett vagyok a sportbeli helyzetemmel, és nem látom az okát annak, hogy miért ne lehetnék ugyanolyan sikeres a pályafutásom második felében, mint az elsőben. Andrew Gilding UK Openen aratott győzelme megmutatta, hogy ez nem csupán az újgenerációs játékosok sportja. Sokan nyernek nagy tornát a negyvenes, illetve az ötvenes éveikben, én pedig még negyven sem vagyok, így a korom nem lehet akadály.”

A csaknem 20 éves PDC-karrierje során Wade 11 major tornagyőzelmet könyvelhetett el, amiél többet csak Phil Taylor (79) és Michael van Gerwen (45) nyert az elitben. Wade még nem tett le egy újabb kiemelt torna megnyeréséről, de ehhez előbb formába kell lendülnie, amit a Players Championship állomásain, illetve a European Touron szeretne megtenni.

A Sport TV élőben közvetíti a PDC összes kiemelt tornáját.