Ismétlő vagy új bajnok a World Grand Prix-n? • SportTV

Ismétlő vagy új bajnok a World Grand Prix-n?

2023. 10. 08. 15:49

A négy korábbi bajnok közül Gerwyn Price (2020), a negyedik kiemelt verekedte el magát a dupla beszállós-dupla kiszállós major torna, a World Grand Prix döntőjébe. Ellenfele a sok harmincsa éveinek első felét taposó angol klasszis közül kiváló Luke Humphries lesz.

Luke Humphries: a sikeréhség győzelemre visz? (Fotó: Getty Images)

A két versenyző korábban 11-szer játszott egymással hivatalos PDC-eseményen. Price 7-szer nyert, Humphries 3-szor bizonyult jobbnak, egyszer döntetlenül végeztek. Ebből tévés meccs 3 volt, 1–1–1-eredménymegosztásban. Ebben az esztendőben kétszer mérkőztek (egy tévés eseményen), mindkétszer a világbajnok, 2-szeres WGP-győztes alulmaradt major tornán eddig még sosem nyerő ellenfelétől.
Három tévés meccsükből az elsőt 2019-ben a Premier League 4. játéknapján játszották Exeterben, akkor az angol „beugró játékos volt” (Anderson visszalépése miatt minden színhelyen más dartos mérkőzött Anderson eredeti ellenfeléve, a meccs eredménye nem számított a PL-összesítésbe), az lett eddigi egyetlen döntetlenjük (6–6). Egy évre rá a Players Championship Finalsben küzdöttek meg, a nyolcaddöntőben Price 10–6-ra nyert. Harmadik találkozójukon, idén vágott vissza Humphries, az US Masters negyeddöntőjében 6–4-gyel, ám a következő körben kikapott Jeff Smithtől.
Az idei leicesteri viadalon Price versenyátlaga 87.87 volt (14 szettet és 56 leget nyert), Humphriesé 86.54 (14, 64); a 180-asok száma 14–13, a kiszállózásuk 37.3% (38/102), illetve 35.8 (39/109). Összes dupla (be- és kiszálló összesen) 38% (56/146), az 50%-kal szemben (64/127). Százasnál nagyobb köre ás annál nagyob kiszállója Price-nak 5 volt (0.13) és 120, Humphriesnek 3 (0.07) és 138. Pont nélküli beszálló köre a walesinek 19 (56 legben), az angolnak 6 (64 legben).
A sok számból kiviláglik, hogy a Jégember pontosabban és többet dobott, ugyanakkor Humphres sikereinek kulcsa a verseny specialitása, a dupla beszállózás minőségi kezelése volt.
Gyorsan fussunk át a két versenyző döntőbe vezető útján! Price az első körben a holland Danny Noppert ellen kezdett 2–0-val (3–2, 3–0), a lengyel Ratajski ellen három 3–2-es szettel folytatta, a német Martin Schindler ellen egy leget vesztett a harmadik szettben, az elődöntőben pedig nagy csatában győzte le a világbajnok-világelső Michael Smith-t 4–2-re (3–2, 2–3, 0–3, 3–0, 3–1, 3–0-val).
Az angol 6, kiemeltként az északír Daryl Gurney-t ejtette ki (2–0 – 3–1, 3–2), majd a honfitárs-kortárs-drusza Woodhouse-t háromszor 3–2-vel, a negyeddöntőben 0–2-ről fordítva a kétszeres világbajnok Peter Wrightot ütötte ki (1–3, 2–3, 3–2, 3–2-vel), s végül az elődöntőben valósággal leiskolázta a másik honfitárs-kortárs John Cullent, vesztett szett nélkül , összesen öt leget elbukva.
Nehéz igazi fogódzkodót találni a tippeléshez. Price mindig is nagy küzdő volt, ám Humphries mellett az éhség szól, ő már három vb-elődöntőben járt, öt major tornán volt már negyeddöntős, ez lesz a második döntője, de még egyetlenegy tévés nagy tornát sem nyert. Ki tudja, ez lesz, ez lehet-e a nyerő faktor?

Sport1 21:00 Darts World Grand Prix, a döntő mérkőzés (kommentátor: Fülöp „180” László, szakkommentátor: Vereczkey Lajos)