Hat angol öt negyeddöntős helyért • SportTV

Hat angol öt negyeddöntős helyért

2023. 12. 30. 11:41

Hat nyolcaddöntővel — délután és este három-hárommal – zárul a 2024-es PDC-vb időben és mérkőzésszámban nagyobbik, 2023-as része. A hat találkozón ugyanannyi angol játékos vesz rlézt, de mindannyian nem léphetnek tovább, mert lesz egy „házi rangadó is”, méghozzá az utolsó találkozó a hot favorit Humphries és az eddig kitűnően teljesítő Joe Cullen között. Azaz az este kialakuló negyeddöntős mezőny nyolc játékosa közül kettő és hat között lesz a hazai dartsosok száma.

Luke Littler , a tinizseni már a nyolc közé jutásért meccsel az ötszörös – négy BDO- egy PDC- világbajnok Raymond van Barnevelddel (Fotó: Getty Images)

A délutáni program „ügyeletes angolja” Scott Williams lesz, aki honfitárssal még nem találkozott, japán, holland és német játékost búcsúztatott a 16-ih, Noppertet mehgleptésre nagy fülénnyel, vesztett szett nélkül. Schindlert pedig a nagy „angol-német dartsháború” részeként szoros csatában (4–3). Ellenfele a  top 10-es Damon Heta lesz,. az ausztrál klasszis az előző kör másik nagy döntő szettes csatáját vívta meg sikerrel a holland Van Peer ellen.
A második találkozóra a sokat bizonytalankodó, de a fontos pillanatokban magát jól összeszedő Daryl Gurney-t és az eddig egyenletesen jól teljesítő Dave Chisnallt szólitja majd a pódiumra John Mc Donald, a PDC első számú ceremóniamestere,. Chizzy most a három évvel ezelőtti elődöntős formájában játszik, eddig ő tűnik stabilabbanak a két játékos közül.  A találkozó győztese a negyeddöntőben az angol jházimeccs tiovábbjutójával küzd meg.

A délután záró csatáját Rob Cross és Jonny Clayton vívja, mindkettejüknek akadt gyengébb meccse is a tornán, kérdés melyikük tud a döntő pillanatokban jobban összpontosítani. A győztesre a világbajnokot pénteken este a mezőnyből kisöprő Chris Dobey vár a negyeddöntőben.

Az esti program első találkozója az „angolmentes” meccs, a másik – váratlanabb északír,  a világbajnok Price-t búcsúztató Brendan Dolan és a  kétszeres vb-győztes Gary Anderson  csatája. Garyről a legtöbb szakelemző azt írja-mondja, bármikor újra a legjobb lehet, ha egy teljes versenyre összpontosítani tud, eddigi szereplése a tornán nem  zárja ki, hogy az öt fináléja – két győztes, három vesztes – mellé január 3-án meglesz a hatodik is.
Az esti középső csata a viadal nagy revelációjának számító ifjú üstökös, Luke Littler mérkőzése lesz Raymond van Barnevelddel. A kissrác a nagypapa ellen. A mérhetetlen rutin az elképesztő tehetség és lendület ellen. Talán ezt az összecsapást még jobban várja a közönség a helyszínen és a tévék előtt is, mint a záró angol-angol házi rangadót. A továbbjutó másik ágra kerül, mint a Luke Humphries–Joe Cullen csata túlélője