Melyik Luke lesz a profi darts 12. világbajnoka? • SportTV

Melyik Luke lesz a profi darts 12. világbajnoka?

2024. 01. 03. 20:00

Szerda este az Ally Pallyben a Sid Waddell-trófea átadásával jelképesen a sportág 12. királyát koronázzák meg a 31. világbajnoki sorozat végén. Egyszersmind a hatodik angolt, hiszen Dennis Priestley, Phil Taylor, Adrian Lewis, Rob Cross és Michael Smith örökébe mindenképpen hazai versenyző lép, a két Luke, a 28 éves Humphries és a szűk egy hónap múlva 17. születésnapját ünneplő Littler közül.

A két Luke és a Waddell-trófea, amelyért küzdenek (Montázs: pdc.com)

A két azonos keresztnevű pályázó egyike briliáns tehetségű fiatalember, aki mérkőzésről mérkőzésre bizonyította, hogy bírja a tét terhét, a másik a torna eredményeivel a világelsőséget átvevő klasszis. Hiányérzet a verseny egészét tekintve csak a kilencnyilas játékkal kapcsolatosan vetődhet fel, de az tavaly is csak a döntőben született meg, Michael Smith kezéből. Most még 7-13 szettig tartó játszmamennyiség a két drusza rendelkezésére, hogy ez a vb se maradjon tökéletes leg nélkül.
Humphries volt a torna előtt a hot favorit, de az elmúlt két és fél hét során az ifjú zsenijelölt elébe vágott a fogadási oddsokban, igaz, Cool Hand egyre jobb és jobb teljesítményeket nyújtott az eddigi öt mérkőzése során. Littler viszont egyre népszerűbbé vált, ő jelenleg a legfiatalabb vb-finalista és értelemszerűen a legifjabb vb-győztessé is avanzsál győzelme esetén.
A finálé az egyik fél 7. megnyert játszmájáig tart, 6–6 esetén nem elég a döntő szettben egy leggel nyerni, kettő különbségre van szükség, ha az nem alakul ki addig, 5–5 után következik a meccsdöntő tie-break.
Normál esetben egy vb-döntő jó néhány egymás elleni meccs után a sokadik találkozó – most azonban teljesen más a helyzet. Egyetlenegyszer játszottak egymással, az természetesen nem PDC-esemény volt (Littler 16. éve betöltése, azaz tavaly február előtt nem lehetett profi), hanem egy kis Highland Island-i verseny, amelyen Humphries a negyeddöntőben legyőzte az akkor csupán 12 esztendős Littlert.
Aki szeretne a számokból jövőt olvasni, nézze meg kis statisztikai keretesünket alant –aligha lesz sokkal okosabb az adattömegtől. Csak annyi bizonyos: a 31. PDC-vb-döntő után a 12. világbajnok a hatodik angol trófeabirtokos lesz, akinek Luke az első keresztneve…