Bayern: csak a szokásos? • SportTV

Bayern: csak a szokásos?

2024. 04. 17. 03:15

Az FC Bayern eddig valamennyi ki-ki összecsapásukon felülkerekedett az Arsenalon. Néha csak egy kicsivel, néha nagyon-nagyon. A múlt hét keddje előtt úgy tűnt, a tendenciának vége szakadhat. Aztán a nyolc nap előtti estén – és azóta – úgy tűnik, az események ismét a szokott koreográfiának megfelelően haladnak tovább.

Thomas Müller már edddig is 104 győztes meccsen van túl a BL-ben – a 105. újabb elődöntőt jelentene – a milliomos elitligában a huszonnegyediket… (Fotó: Getty Images)

A mérkőzés az Emitratesben korai Arsenal-góllal kezdődött Saka révén (12. perc), Gnabry azonban nemsokára egyenlített (18. p.), majd a bajorok egy Sané–Kane akció végén átvették a vezetést (32. p.). 14 perccel a vége előtt Trossard egyenlített, s bár Kingsley Coman a hosszabbításban eltalálta a kapufát, maradt a döntetlen.

A Bayern kupahistóriája során 25 első meccses döntetlenből három kivétellel mindig továbbjutott, a legutóbbi eset egy sikeres kísérlet volt, 1–1 idegenben, 7–1 otthon a Salzburg ellen). Kettő a három bukásból a Liverpoolhoz kötődik, a 2018–19-es a BL-nyolcaddöntőben történt (0–0 után 1–3 otthon). A pontosan 2–2-es döntetlent követően, 2007–08-ban az UEFA-kupában a 32 között 5–2-re verte meg az Aberdeent, a Juventust 2015–16-ban a BL-nyolcaddöntőben 4–2-re verte meg hosszabbításban, s csak egyszer bukott el, a Milan elleni BL-negyeddöntőben 2–0-ra vesztett az Allianzban (nem mellesleg utána az olaszok meg is nyerték a kupát).
Az Arsenal azon 8 meccs után, amikor döntetlenül végzett otthon, 4-szer nyert, 4-szer vesztett a visszavágón, a legutóbbi ilyen alkalom a  Slavia Praha ellen volt a 2020–21-es El-negyeddöntőben (1–1 otthon, 4–1 idegenben). 2–2-ről indulva a Barcelona ellen játszott negyeddöntőt a BL-ben, s veszített 4–1-re a Camp Nouban.
Ha netán 11-es párbajra kerülne sor, annak is vannak előzményei. A Bayern hat ilyenből ötöt megnyert, csak a legfájdalmasabbat vesztette el, a 2012-es BL-döntőt saját pályáján, az Allianzban. (Egy évet kellet várnia a hatodik BEK-/BL-sikerre…). Az ágyúsok is hat 11-es csatát vívtak meg, 3-3 sikerrel és bukásssal, de az ő fájdalmuk dupla – két döntőt is így buktak el (1980 KEK-finálé 0–0 után a Valencia, 2000 UEFA-kupa-végküzdelem, ugyancsak gól nélküli 120 percet követően a Galatasaray ellen)
A múlt kedd óta a bajorok szombaton a Köln ellen nyertek 2–0-ra (gólok: Guerreiro és Thomas Müller), ám mivel a Leverkusen is győzött, bővéglegessé bát, hogy 11 év után letaszították őket a Bundesliga trónjáról – mard egyetlen küzdőtérnek a BL. Az Arsenal a PL listavezetőjeként vágott a fordulónak, esélyt is kapott az előny növelésére a Liverpool vereségével, de maga is kikapott az Aston Villától, s mindketten kénytelenek voltak átengedni az éllovas szerepét a nagy különbségű győzelmet arató címvédő ManCitynek. Artetáék csalódása nagyobb lehet, mert ők éles küzdelmet folytatnak, a bajorok viszont már lélekben korábban feladták a salátástál megvédésének lehetőségét…

A Bayernben Pavlovic újra játékra jelentkezett, Tuchelék fontolgatják beállítását, meg azt is, hogy Guerreiro vagy Mazraui kezdjen a védelem bal oldalán. Ő a védekezőbb lehetőség, a Bayern viharos kontrákra képes, ezért lehet, hogy nem akarja beszorítani a kombinatív ágyúsokat. A londoniak jobban bíznak a múlt heti kupacsapatban, mint a hétvégi vesztesben, mindössze két helyen változtathatnak.
Amúgy a Bayern eddigi 33 BL-negyeddöntőjéből 22-t sikerrel vívott meg (67%), az Arsenal 7-ből 2-szer jutott be az elődöntőbe (28%) –  a számok hazai sikert sugallnak…