Történelmi továbbjutás a Pacerstől és a Timberwolvestól • SportTV

Történelmi továbbjutás a Pacerstől és a Timberwolvestól

2024. 05. 20. 17:51

Két második körös párharc is hetedik meccsen dőlt el az NBA-ben idén, és mindkét hetedik meccs hozott valami olyan történelmi statisztikát, amilyet még sosem láttunk korábban. A lényeg azonban az, hogy konferenciadöntős a Pacers és a Timberwolves, és az NBA hátralévő minden meccsét élőben közvetíti majd a Sport TV.

Anthony Edwardsra és Tyrese Haliburtonra nagy meccsek várnak még. (Fotó: Getty Images)

A Minnesota legyőzte a bajnokot

Eldőlt, hogy hat éven belül hat különböző bajnoka lesz az NBA-nek, mert a Raptors (2019), a Lakers (2020), a Bucks (2021) és a Warriors (2022) tegnap a Denver Nuggets (2023) is elvérzett. A Minnesota Timberwolves ugyanis 98-90-re nyerni tudott Coloradóban a hetedik mérkőzésen, így a franchise történetében másodszor és 2004 óta először ott lesz a Minneasota Timberwolves a nyugati döntőben.

A mérkőzés krónikájához nagyban hozzátartozik az, hogy Anthony Edwardsék 20 pontos hátrányból kapaszkodtak vissza. Az első csapat lettek a liga történetében, aki hetedik meccsen 11 pontnál nagyobb félidei hátrányból tudtak nyerni. Akkor épp közte 15 volt. Szóval történelmet írt a Minnesota Timberwolves.

Érdekesség, hogy a Nuggetsből Jokics és Jamal Murray együtt 69 pontot dobott, míg a Minny elbírta azt is, hogy Anthony Edwardsnak nem volt jó meccse, de csapatként tudott nyerni.

A nyugati döntőben a Timberwolvesnál lesz a hazai pálya előnye, mivel harmadik kiemeltként jutottak el oda, szemben a Dallas Mavericks ötödik helyével. A még versenyben lévő négyesből egyébként a Dallas Mavericks tudott utoljára bajnokságot nyerni, az pedig 13 éve, 2011-ben történt.

A Pacers szétdobta a Knickst, amelyet az ág is húzott

Az Indiana Pacers bemutatta minden idők leghatékonyabb playoff-meccsét, hiszen összesen 67,1 százalékos mezőnyszázalékkal tüzelt a meccsen. A 130-109-es végeredmény talán még hízelgő is a New York Knicksre nézve a 79-ből 53 mezőnykosarat elsüllyesztő Pacers ellen. Főleg annak ismeretében, hogy nem játszott az All-Star Julius Randle (aki az egész rájátszást kihagyta eddig) és Mitchell Robinson sem (aki a Pacers elleni első meccset tudta utoljára vállalni), továbbá láthatóan sérülten játszott OG Anunoby, aki így csak öt percet tudott vállalni, de azt is fájdalmas volt nézni (a mozgását, de a két gyönyörű kosara lélegzetelállító volt), Jalen Brunson pedig a harmadik negyedben eltörte a kezét, így kiszállt a meccsről.

A Knicksnek van egy szerethető és nagyon jó csapata, amely még sokra hivatott, a Pacers pedig készülhet a Boston Celtics elleni konferenciadöntőre, pedig a párharcot 0-2-s hátránnyal indította. Indianában utoljára pont 10 éve, 2014-ben volt ilyen jó csapata, amely eddig jutott a rájátszásban.

Egy kis történelem

A Boston Celtics tavaly konferenciadöntőt játszott, 2022-ben pedig bejutott az NBA-döntőbe, bajnok utoljára 2208-ban volt.

Az Indiana Pacers 2014-ben játszott konferenciadöntőt, míg a fináléban 2000-ben láttuk őket utoljára. Bajnok utoljára 1973-ban, igaz az ABA-ben.

A Dallas Mavericks 2022-ben volt konferenciadöntőben, és 2011-ben volt bajnok.

A Minnesota Timberwolves történetének eddigi legjobb eredménye a 2004-es konferenciadöntő. Nagydöntőben még sosem járt a franchise.

A Sport TV minden meccset közvetít

Mostantól egyetlen másodpercről sem maradunk már le az NBA rájátszásából, hiszen mindkét főcsoportdöntő összes találkozója és természetesen a finálé minden összecsapása is élőben kerül képernyőre. Emellett a jól ismert műsorainkat is lehet követni.

A fix mentrend:

Boston Celtics – Indiana Pacers (1. mérkőzés): május 22., szerda 2:00, Sport1 (élő); 16:00, Sport2 (felv.); 20:00, Sport1 (felv.)

Minnesota Timberwolves (1. mérkőzés): május 23., csütörtök 2:30, Sport1 (élő); 13:15, Sport2 (felv.); 23:30, Sport1 (felv.)

Trash Talk: május 23., csütörtök 19:00, Sport1 (élő)

Boston Celtics – Indiana Pacers (2. mérkőzés): május 24., péntek 2:00, Sport1 (élő); 13:30, Sport1 (felv.); 23:00, Sport2 (felv.)

Minnesota Timberwolves (2. mérkőzés): május 25., szombat 2:30, Sport1 (élő); 11:15, Sport2 (felv.)

Alley-oop: május 25., szombat 17:15, Sport2 (élő)

Indiana Pacers – Boston Celtics (3. mérkőzés): május 26., vasárnap 2:30, Sport1 (élő); 12:30, Sport2 (felv.)

NBA Action: május 26., vasárnap 11:00, Sport1

Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves (3. mérkőzés): május 27., hétfő 2:00, Sport1 (élő); 16:00, Sport2 (felv.)

Indiana Pacers – Boston Celtics (4. mérkőzés): május 28., kedd 2:00, Sport1 (élő); 14:15, Sport1 (felv.); 21:00, Sport2 (felv.)

Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves (3. mérkőzés): május 29., szerda 2:30, Sport1 (élő); 15:00, Sport (felv.); 22:00, Sport2 (felv.)