Radó András megint kidőlt • SportTV

Radó András megint kidőlt

2012. 10. 12. 09:11    
Olvasási idő: < 1 perc

Hosszú sérülése után a hétvégi Kaposvár elleni bajnokin és a szerdán a Ligakupában már játszhatott Radó András, a Haladás támadója. A 19. éves játékos visszatérését már a szurkolók és a szakmai stáb is nagyon várta, felépülésének azonban nem sokáig örülhettek.

„Szerdán a Honvéd elleni, három háromra végződő Ligakupa-meccs előtt, a bemelegítésnél kicsit fájt a hátam, de elviselhető volt – mondta Radó András a Nemzeti Sportnak. – A mérkőzésen éreztem, hogy nincs minden rendben, de miután bemelegedtem, nem akadályozott a játékban, sőt még gólt is szereztem. A félidőben mégis cserét kellett kérnem, mert megint elkezdett hasogatni a hátam, s csütörtök reggel is úgy ébredtem, hogy bizony továbbra is gyötör ez a nyavalya. Semmi előjele sem volt annak, hogy újra partvonalon kívülre kerülök, hiszen a Kaposvár elleni meccs után elmúlt a fájdalmam. Most meg újra mehetek orvostól orvosig, s fogalmam nincs, mikor térhetek vissza…”

Az utánpótlás-válogatott Radó az előző szezonban került fel a Haladás felnőtt csapatához. Mindjárt első idényében 12 mérkőzésen lépett pályára, 11-en kezdőként. Góljaival, gólpasszaival, kiharcolt szabadrúgásaival és tizenegyeseivel nagy szerepe volt a csapat tavaszi jó szereplésében. A mostani szezonban hétszer játszott az OTP Bank Ligában. Amikor nem volt sérült, rendre számolt vele Artner Tamás vezetőedző.

(Nemzeti Sport/Sport TV)