A menők az esti programban • SportTV

A menők az esti programban

Sport TV avatar Sport TV 2020. 12. 18. 18:30

Délután is akadt egy-két különleges figura az 5. napi programban, de az igazi menők este lépnek a színpadra a londoni Alexandra Palace-ban a 2021-es darts-vb negyedik játéknapján.

John Henderson pénteken csak odaképzelheti az őt éltető rajongókat (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

John Henderson, aki miatt felrobbant szinte az aberdeeni csarnok, mikor fellépett a Premier League-en egyestés vendégjátékosként Marko Kantelével csap össze. Ez az a párosítás, amelynek van vb-előzménye, a finn versenyző három éve éppen a skóttal került össze az első körben, s szenvedett tőle 3–0-s vereséget.
Aztán
Luke Humphries, a legígéretesebb angol dartsosok egyike, Lim „papával” játszik, a 66 esztendús szinagúri tényleg tényleg különleges figura. Egyfelől most szerepel majd jubileumi 25. vb-jén, másfelől ő a 9 nyilasok „alapító atyja”, ő dobta tévés versenyen az első tökéletes leget potom 30 éve 1990-ben. Amikor egyébként legjobb vb-szereplését is jegyezte, egészen a negyedöntőig ment a BDO világbajnokságán.

James Wade a negyedik nap legrangosabb fellépője (Fotó: GETTYIMAGES)

A záró meccs szokás szerint a legnagyobb menőé. James Wade az általános vélekedés szerint e legjobb, vb-t még nem nyerő versenyző. (Ezt a „titulust” ketten viselték Peter Wrighttal, ám az exravagáns skót tavaly végre trónra léphetett. Wade, akinek akadtak annak idején problémái a szurkolókkal néha – most nézők nélkül rendezik versenyt – , háromszor is eljutott a fináléig, de egyszer sem sikerült nyernie. Ellenfele most egy ifjú honfitárs, Callan Rydz lesz, aki persze szívesen szerezne meglepetést a sokkal esélyesebb versenytársa ellen.

2021. ÉVI PDC-VB, A 4. JÁTÉKNAP PROGRAMJA

Michael „Mickey” MANSELL (angol)–Haupai PUHA (új-zélandi) [1. forduló]
Kora: 47, ill. 35 év. A világranglistán: 59., ill. helyezetlen. Korábbi vb-szerepléseinek száma: 5 (5 PDC), ill. 0. Legjobb vb-szereplése: 1. forduló (2013, 2015, 2019, 2020), ill. 1. forduló (2021). Eddigi mérlegük: –. Legutóbbi mérkőzésük: – .

Darius LABANAUSKAS (litván)–LIU Cseng-an (kínai) [1. forduló]
Kora: 44, ill. 42 év. A világranglistán: 46., ill. helyezetlen. Korábbi vb-szerepléseinek száma: 6 (2 PDC), ill. 1 (1 PDC). Legjobb vb-szereplése: negyeddöntő (2017 BDO, 2020 PDC), ill. selejtező (2006). Eddigi mérlegük: – . Legutóbbi mérkőzésük: – .

Wayne JONES (angol)–Ciarán TEEHAN (ír) [1. forduló]
Kora: 55, ill. 21 év. A világranglistán: 95., ill. hv. 126. Korábbi vb-szerepléseinek száma: 14 (12 PDC), ill. 1 (1 PDC). Legjobb vb-szereplése: elődöntő (2006, PDC), ill. 2. forduló (2020). Eddigi mérlegük: – . Legutóbbi mérkőzésük: – .

Jamie HUGHES (angol)–Adam HUNT (angol) [2. forduló]
Kora: 34, ill. 27 év. A világranglistán: 28., ill. 76. Korábbi vb-szerepléseinek száma: 5 (1 PDC), ill. 1 (1 PDC). Legjobb vb-szereplése: negyeddöntő (2016, 2017, BDO), ill. 1. forduló (2019, 2021). Eddigi mérlegük: 2 m., 2 Hughes-győzelem. Legutóbbi mérkőzésük: Hughes–Hunt 6–4 (Gibraltar Darts Trophy, a 36 között, 2019. 9. 20.)

Dirk VAN DUIVENBODE (holland)–Bradley BROOKS (angol) [1. forduló]
Kora: 28, ill. 20 év. A világranglistán: hv. 120., ill. hv. 113. Korábbi vb-szerepléseinek száma: 1 (1 PDC), ill. 0. Legjobb vb-szereplése: 1. forduló (2016, 2021), ill. 1. forduló (2021). Eddigi mérlegük: – . Legutóbbi mérkőzésük: –.

John HENDERSON (skót)–Marko KANTELE (finn) [1. forduló]
Kora: 47, ill. 52 év. A világranglistán: 41., ill. hv. 87. Korábbi vb-szerepléseinek száma: 10 (8 PDC), ill. 4 (3 PDC). Legjobb vb-szereplése: 3. forduló (2018, 2019, 2020), ill. 2. forduló (2005, BDO). Eddigi mérlegük: 2 m., 1–1 győzelem. Legutóbbi mérkőzésük: Henderson–Kantele 3–0 (PDC-vb, 1. forduló, 2017. 12. 19.)

Luke HUMPHRIES (angol)–Paul LIM Jeong Hva (szingapúri) [1. forduló]
Kora: 25, ill. 66 év. A világranglistán: 34., ill. helyezetlen. Korábbi vb-szerepléseinek száma: 3 (3 PDC), ill. 24 (12 PDC). Legjobb vb-szereplése: negyeddöntő (2019, 2020), ill. negyeddöntő (1990, BDO). Eddigi mérlegük: –. Legutóbbi mérkőzésük: – .

James WADE (angol)–Callan RYDZ (angol) [2. forduló]
Kora: 37, ill. 22 év. A világranglistán: 7., ill. hv. 80. Korábbi vb-szerepléseinek száma: 18 (16 PDC), ill. 1 (1 PDC). Legjobb vb-szereplése: elődöntő (2009, 2011, 2012), ill. 2. forduló (2020). Eddigi mérlegük: . Legutóbbi mérkőzésük: .

2021. ÉVI PDC-VB. Sport2 13:00 és 19:00 az első és második forduló mérkőzései (kommentátor: Fülöp László, szakkommentátor: Ziegenhám Medárd)