Megmarad-e MVG esélye az ötödik döntőjére? • SportTV

Megmarad-e MVG esélye az ötödik döntőjére?

2022. 11. 19. 16:50

Az utolérhetetlen (?) Phil Taylor 6 győztes és egy vesztett döntőjén kívül csak négy játékosnak volt három vagy több fináléja a Gramd Slam of Darts 15 esztendős történetében. Közülük James Wade el sem indulhatott az idén, Peter Wright a csoportkörben ragadt, a címvédő Gerwyn Price pénteken a negyeddöntőben vesztett a negyeddöntő első napján. A másodikon azonban Michael van Gerwennek nyílik lehetősége arra, hogy a végküzdelem ajtajába érjen, azaz elérje az elődöntőt, ahonnan ötödik döntőjébe léphet…

MVG és Luke Humphries ezúttal a legjobb négy közé kerülésért csap össze (Fotó: sportinglife.com)

ASPINALL–SOUTAR

Egy angol, Michael Smith – pazar csatában verte meg pénteken a honfitárs Joe Cullent – már a legjobb négyben van, kettő még elérhet oda.
A szombati első találkozón Nathan Aspinall küzd meg Alan Sozarral, őszinrén szólva a torna előtt aligha számított valaki erre a negyeddöntőre. Ez már a harmadik olyan összecsapás lesz a körben, amelynek már itt Wolverhamptonban volt előzménye, ugyanis ők is azonos csoportban voltak, s a nyitó napon, 12-én éppen egymással kezdték a tornát. Azt a csatát nagy izgalmak közepette döntő legben a skót nyerte meg, s ezzel 1–0-ról 2–0-ra növelte vezetését kettejük nyúlfarknyi közös meccstörténetében. Előtte ugyanis csak egyszer találkoztak PDC-eseményen, tavaly februárban a Players Chamionship 3. tornájának második körében Boltonban a skót 6–2-re győzte le az angolt.
Végül is ai Aldersley Leisure Village-ben aztán az E-csoportot Asp nyerte meg a világbajnok Wright elleni 5–2-es bravúrgyőzelemmel (5–3 kevés lett volna…), majd a nyolcaddöntőben 10–6-ra bizonyult jobbnak Jermaine Wattimenánál.
Soutarnak rajta kívül még egy klasszist le kellett győznie a negyeddöntőig, Jonny Claytont, aki ellen 10–8-cal teljesítette a feladatot.
Ez lesz a negyeddöntp négy találkozója közül az egyetlen, amelynek egyik résztvevője sem jutott 100-as meccsátlag fölé eddigi négy fellépésén, bizonyítván, nem csak a tömeg a lényeg egy dartsmeccsen. (Ékes bizonyítéka ennek a pénteki második GSD-negyeddöntő, amelyben Price vesztett, pedig az ő átlaga volt száz feletti…)
Míg Aspinall statisztikai mutatói átlagosak a saját szintjén, Soutar messze túlteljesítette sját szokásos szintjét, most tehát szokatlan szerepben kell fellépnie nagy verseny utolsó fázisában, sok néző előtt, viszonylag nagy nyomás alatt.
Mindent egybevetve a stockporti dartsos esélyesebbnek tűnik, ám ha ismét kikap, Soutar afféle mumusává válik az angol „újhullám” egyik vezéralakjának.

VAN GERWEN–HUMPHRIES

MVG a negyeddöntőben a GSD históriájának egyik legnagyobb meccsén győzte le az északír ifjonc Josh Rockot, aki a meccsan egy 9 nyilassal bizonyította bimbózó klasszisát. Most a leendő után egy jelenlegi brit klasszissal, Luke Humphriesszel szemben kell bizonyítania, hogy egy kiválóan sikerülő idény vége felé folyamatosan tudja tartani csúcsformáját. Ugyanakkor ellenfele legjobb játéka is alkalmas arra, hogy a világ bármely játékosát felülmúlja. A holland zseni jól tudja, mekkora veszélyt jelenthet számára Humphries, főleg, hogy két veresége közül, amelyet tőle elszenvedett, az egyik egy 0–7-es kiütés volt, egy Eurotour viadal elődöntőjében. MVG idei három ellene aratott sikere közül kettő rendkívül szoros volt, januárban 10–9-re nyert a Masters második fordulójában, és 7–5-re a Players Championship márciusi elődöntőjében, vagyis ez is szoros meccset, sok leget előlegez szombat estére. MVG egyébiránt 107,71-es átlagot ért el a Rock felett aratott 10–8-as diadala során, és négy 100 feletti kiszállót is dobott, miközben magas szintet produkált a csoportkörben, beleértve a 105-ös átlagot a Ross Smith elleni egyetlen vereség alkalmával.
Humphries, aki
nyolcaddöntőben küzdelmes összecsapást vívott Ross Smith-szel, miután kikapott Rocktól egy csoportban, amelyet még mindig vezet, furcsa módon 39 meccsen eddig csak nyolcig jutott, ami jóval elmarad a szezononkénti 0.33-as arányától, de ezen változtatni kell, ha valódi nyomást akar gyakorolni Van Gerwenre.
Egy árnyalattal azért MVG tűnik esélyesebbek.