Elképesztő rekordot dobott Cross és Anderson! • SportTV

Elképesztő rekordot dobott Cross és Anderson!

2023. 01. 29. 10:06

Történelmi mérkőzést vívott egymással a Masters nyolcaddöntőjében Rob Cross és Gary Anderson, hiszen ilyen magas kombinált átlagú meccset még senki sem produkált ezen a viadalon.

Ha egy mérkőzés sorrendben 11, 13, 12 és 14 nyilas leggel kezdődik, abból akár nagy attrakció is kisülhet, Főleg, ha az ötödik leget meg 109-es kiszállóval zárja le az addig egyébként szintén jól dobó, de 0-4-re álló rivális. Nos, a Rob Cross-Gary Anderson mérkőzésből „ki is sült”. A 10-6-ra nyerő Cross 112.32-es, skót vetélytársa 111.17-es átlaggal zárt, márpedig korábban ilyen magas (223.49) kombinált átlagú találkozó még nem volt a Masters történetében.

A korábbi csúcsot 218.37-tel a Michael van Gerwen-Dave Chisnall összecsapás tartotta, amelyen a holland 110.28-as, „Chizzy” pedig 108.09-es átlagot produkált. Az egyéni átlagok tekintetében Cross csak a valaha volt második, Anderson pedig a negyedik legjobbat érte el a Masters történetében. (Az első és a harmadik helyen is Van Gerwen áll, aki a 2015-ös döntőt 112.49-es átlaggal nyerte meg, míg a 2016-os első fordulóban 112.20-ig jutott.) Andersonénál magasabb átlaggal mindössze egyszer veszítettek el televíziós mérkőzést a PDC-sorozatok történetében: Phil Taylor 2015. március 19-én a Premier League-ben 115.80-as átlaggal kapott ki a „mindössze” 104.18-as átlaggal is 7-4-re nyerő Raymond van Barneveldtől.

„Élveztem a mérkőzést, amikor kellett, erős voltam – kommentálta a győzelmét Cross. – Tudtam, hogy Gary jól dob, de arra azért nem gondoltam, hogy 111-es átlaggal zár. El kell ismernem, briliáns volt. Nem túl jó a Gary elleni mérlegem, úgyhogy különösen elégedett vagyok a győzelmem miatt. Pillanatnyilag élvezem a dartsot, jó helyen és jó formában vagyok.”

A mostani elképesztő színvonalra jellemző, hogy Cross 77, Anderson pedig 60 százalékos pontossággal dobta a kiszállót. Az angol játékosnak a negyeddöntőben is szüksége lehet valami hasonló parádéra, hiszen Van Gerwen vár rá a vasárnap délutáni programban.

DARTS MASTERS. Sport1 13:45 a negyeddöntő mérkőzései (kommentátor: Fülöp László, szakkommentátor: Vereczkey Lajos); Sport1 20:00 az elődöntő és a döntő (kommentátor: Bartha Zoltán, szakkommentátor: Ziegenhám Medárd)