„Angol bajnoki” elődöntő a vb-n: lesz-e drusza-finálé? • SportTV

„Angol bajnoki” elődöntő a vb-n: lesz-e drusza-finálé?

2024. 01. 02. 19:58

Mint mindig olyan tornán, amelyen van negyeddöntő kör, most is akadt csúcsmeglepetés a 31. PDC-vb-n az Alexander Palace-ban. A két csúcsfavorit egyike, Mighty Mike kiesett, s mivel Brendan Dolan sem bírt a hazaiak tinizsenijével, „angol bajnoksággá” változott a világ legjobbjainak seregszemléje…

Megdönti-e The Nuke Mighty Mike vb-döntős korrekordját? (Fotó: Getty Images)

Hosszabb ideje cikkeznek a szakorgánumok, nyomtatásban és a világhálón is az angolok „nagy nemzedékének” folyamatos térhódításáról.  Most végleg beérkezett ez a társaság, a vb nyolcaddöntőjében 11 hazai dartos szerepelt (időben a 16 éves tini Littler lefelé, a 43 esztendős Chisnall felfelé lógott ki a 9 huszonéves és harmincas korú generációból), a negyeddöntőre hat maradt közülük, a négy közé pedig kizárólag angol játékos került be.  Korábban is utaltunk rá: Michael Smith, a címvédő és világelső – aki ezúttal még a nyolcba sem jutott el – , öt év után nyert a sportág No1 nemzetének vb-címet, most aligha kell ilyen sokat várni rá – hát, nem is kellett.
A bajnok nemzetisége nem kérdéses tehát, kedden este már olyan eldöntendők vannak csupán, hogy a fináléban lesz-e világbajnok, vagy új győztes kapja meg szerdán este a Sid Waddell-trófeát, illetve hogy lesz-e egy (vagy két) nem kiemelt finalista, lesz-e húsz év alatti döntőse első ízben a  PDC-vb-nek (MVG 22 éves és 5 hónapos volt, amikor első végküzdelmét elbukta, hogy egy évre rá legfiatalabbként 23 esztendősen és 5 hónaposan vágjon vissza Taylornak…– A két szuperklasszis összevetéséről lásd külön írásunkat.). S végül lesz-e újabb „drusza-döntő”. Eddig kétszer játszott azonos keresztnevű dartsos vb-döntőt, de az ugyanaz a kettő volt: Michael van Gerwen és Michael Smith, a 2019-es finálét a holland nyerte meg 7–3-ra, az angol tavaly 7–4-gyel vágott vissza. Most –  kell-e mondani – Luke Littler és Luke Humphries játszhatja a „Luke-finálét” – , persze ahhoz le kell győzniük Rob Crosst és Scott Williamst, immár 6 nyert játszmáig tartó, remélhetőleg hatalmas küzdelemben…