A nagyoknak a Bayern-Leverekusen kupadöntővel zárul a német futballidény

2020. 07. 03. 10:09

A Bundesliga 2019-20-as szezonja véget ért a múlt héten, a Bayern München lett ismét Németország királya. Azonban a német futballidény ezzel nem ért véget, hiszen vár még ránk a Német Kupa döntője, amelyet szombaton a bajnokcsapat és a Bayer Leverkusen vív majd Berlinben.

Robert Lewandowski a Leverkusen ellen. (Fotó: Bundesliga)

Az Olimpiai Stadionban csap össze a kupa címvédője, a Bayern München azzal a Bayer Leverkusennel, amely nagyon soros csatában maradt csak le a BL-indulásról, és végül az EL-t érő ötödik helyen fejezte be a Bundesliga aktuális idényét. Tehát két igazi német élcsapat találkozik, persze az ahogyan Németországban lenni szokott, a Bayernt tartják inkább a találkozó esélyesének.

Posted by Sport TV on Tuesday, June 30, 2020

A müncheniek zsinórban harmadik döntőjükre készülnek a DFB-Pokalban, és a német futball erőviszonyait kicsit is ismerőknek nem meglepetés, hogy a címvédő nyerte meg legtöbbször a kupát (19-szer), és döntős részvételeinek száma (23) is a legmagasabb. A Leverkusen eddig egyszer nyert (1993), és háromszor jutott el a fináléig, legutóbb 2009-ben, ám akkor kikapott a Werder Brementől.

A győztes alapvetően az Európa Ligában indulhatna, ám a Bayern a Bajnokok Ligájába, a Leverkusen pedig az Európa Ligába kvalifikálta már magát, szóval nem a nemzetközi kupa miatt fontos ez a meccs a csapatoknak, hanem a presztízs miatt. Ráadásul ez lesz az utolsó tétmeccse mindkettőjüknek, mielőtt újra a nemzetközi kupákban kell szerepelniük. A Bayern a BL-ben, a Leverkusen az EL-ben van ott a legjobb 16 között, és a müncheniek a Chelsea, a Leverkusen pedig Rangers ellen szerzett előnyt a nyolcaddöntő első meccsén.

Az ide vezető úton a Bayer Leverkusen feladata volt az elődöntőben véget vetni egy csodálatos álomnak, ugyanis a negyedik ligás 1. FC Saarbücken ellen játszott nem is olyan régen. Soha nem fordult még az elő a kupa történetében, hogy egy negyedik ligás csapat a legjobb négy közé jusson. Itt azonban már nem borult a papírforma, és a Leverkusen az Alemannia Aachen, az SC Paderborn, a VfB Stuttgart és az Union Berlin után a Saarbrückent is legyőzte, 3-0 lett a végeredmény. A Bayern útja az Energie Cottbuson, a VfL Bochumon, az 1899 Hoffenheimen, a Schalke 04-en és az Eintracht Frankfurton át vezetett Berlinig.

Német Kupa, döntő; Leverkusen – Bayern München: július 4., szombat 19:15, Sport1 (kommentátor: Méhes Gábor)