Három vagy négy ország ad csapatot a final fourba?
2026. 04. 26. 10:02Olvasási idő: 3 perc
A két magyar együttes közül csak a győri érte el ismét – sorrendben tizedszer – a budapesti final fourt – egy-egy dán és magyar együttes már kiesett. Ezek után csak a franciáknak és/vagy a románoknak van lehetősége két együttest delegálni a szuper négyesbe. Ám az is bekövetkezhet, hogy a négyszer két nemzetes negyeddöntős mezőny tökéletesen megfeleződik, s mindegyik egyet-egyet küld az MVM Dome-ba június első teljes hétvégéjén. A kérdésekre választ vasárnap estig kapunk, de a két női csúcsligás mellett mutatunk a napon egy férfi kupacsatát is a harmadik számú kontinentális kupából is, no meg a világ elit férfibajnokságából, hogy aztán a kézilabda-maratonit a szokásos beszélgetős stúdióműsorral zárjuk.
A BL-góllistaéllovasa, Henny Reinstad sokat tehet azért, hogy a Team Esbjerg ismét bejusson a budapesti final fourba (Fotó: Getty Images)
CSM BUCURESTI–ESBJERG
A két együttes 15 eddigi összecsapásából a románok eggyel nyertek meg többet, 3 döntetlen mellett. Az Esbjerg sorozatban ötödik alkalommal juthat be a négyes döntőbe. A CSM legutóbb 2017–18-ban jutott el odáig.
Henny Reistad gólja alig két perccel a vége előtt véglegesítetta az Esbjerg az egygólos győzelemét (26–25) Bukarestben.
A dán csapat három győzelmi sorozatban van a sorozatban, mivel mindkét rájátszásmérkőzésen győztek a HC Podravka Vegeta ellen.
Reistad, aki múlt szombaton kilencszer talált be, továbbra is vezeti a Bajnokok Ligája góllövőlistáját 125 találattal. A CSM gólkirálya, Elizabeth Omoregie a nyolcadik helyen áll ezen a listán 91 góllal.
Kedden az Esbjerg 36–29-re legyőzte a Köbenhavn Handboldot egy dán bajnoki mérkőzésen.
„Izgatottan és felkészülten várjuk a negyeddöntő visszavágóját hazai pályán, remélve, hogy magunknak és szurkolóinknak is nagyszerű mérkőzést szerezhetünk. Egy kemény és fizikailag roppant nehéz idegenbeli mérkőzés után az erős védekezésünk továbbra is kulcsfontosságú lesz számunkra. Hiszek a csapatom minden egyes játékosában, hogy ezen a hétvégén együtt elérhetjük az álmunkat. Kilépünk a pályára, és mindent beleadunk” – nyilatkozta Evelina Eriksson, a CSM kapusa a meccs előtt az EHF BL-honlapjának.
„A stadion tele lesz, és a szurkolók izgalmas meccset fognak teremteni. Azért lesznek ott, hogy biztassák a CSM-et, de mi is úgy gondoljuk, hogy szórakoztató ilyen légkörben játszani. Tudjuk, hogy nagy nyomás nehezedik majd ránk, de még mindig viccesebb, mint egy üres arénában játszani” – mondta Tomas Axner, az Esbjerg mestere.
BREST BRETAGNE–GLORIA
Egyetlenegyszer mérkőztek korábban, a múlt héten, amikor a Brest egygólos sikert aratott Besztercében.
A Brest másodszor szeretne részt venni a négyes döntőben; 2021-ben második lett.
A Bistrita, amely csak második szezonját játszotta a kontinentális élvonalban, már történelmet írt azzal is, hogy bejutott a negyeddöntőbe.
Az első mérkőzésen Onacia Ondono hét gólja segítette a francia csapatot a szoros idegenbeli győzelemhez Romániában.
Danila So Delgado, aki nyolcszor talált be a Bistrita színeiben ezen a találkozón, 112 góllal a második helyen áll a BL góllövőlistáján. Anna Vjahireva vezeti a Brestet 96 góllal.
A Brest továbbra is a leghatékonyabb támadósort tudhatja magáénak a sorozatban, 15 meccsen 512 gólt szerzett, ami átlagosan 34.1 gólt jelent.
Mindkét csapat vezeti a hazai bajnokságát, a Brest mind a 20 meccsét megnyerte a francia ligában, míg a Bistrita 20 román bajnoki meccséből 19-et megnyert.
„Ami engem illet, a nulláról kezdjük, mintha csak egyetlen meccs választana el minket a final fourtól. A gólkülönbség minimális, de nagy önbizalomlöketet jelent számunkra, hogy ilyen nehéz helyzetben játszottunk, és győztünk – ez igazi plusz. Számomra a meccs kulcsa mindenképpen a védekezés lesz. Hihetetlenül szilárdnak és kompaktnak kell lennünk, hogy visszaszerezzük a labdákat, majd bevezessük a gyors támadásainkat. Szóval, erre összpontosítunk: Nagyon erős védekezésben lenni, aztán élvezni a pályán való futást és könnyebb gólokat szerezni” – vélte Clarisse Mairot, a franciák kiváló átlövője.
„Tudjuk, hogy ez az egyik legfontosabb mérkőzés ebben a szezonban. Azt is tudjuk, hogy egy nagyon nehéz meccs lesz egy jó csapat ellen, de most itt az ideje, hogy mindent beleadjunk a pályán, minden erőnkkel játsszunk és nagyon keményen küzdjünk” – ígérte Paula Arcos, a Gloria Bistrita irányítója.
A végig kieséses formátumban játszott Európa-kupa elődöntőjébe a Tatabánya mellett három exdélszláv klub jutott be. A „kék tigrisek” bosnyák csapat, az Izvjidac ellen küzdenek meg a fináléért, a másik ágon a szlovén Celje – korábbi BL-együttes – csap össze az északmacedón GRK Ohriddal.
A német bajnokság 29. köréből két, a kiesés ellen küzdő együttes vélhetően nagy csatáját közvetítjük, Az utolsó előtti – már másodosztályt jelentő – helyen lévő 11 pontos Wetzlar a nála csupán 4 ponttal jobb Bergischer HC-t fogadja.
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, negyeddöntő, visszavágó. Sport1 15:45 CSM Bucuresti–Team Esbjerg (kommentátor: Bartha Zoltán, műsorvezető: Fazekas Erzsébet, szakkommentátor-szakértő: Deli Rita és Tóth Tímea); Sport1 17:45 Brest Bretagne Handball–Gloria Bistrita (kommentátor: Bartha Zoltán, műsorvezető: Fazekas Erzsébet, szakkommentátor-szakértő: Deli Rita és Tóth Tímea)
FÉRFI EURÓPA-KUPA, elődöntő, 19:45 Izvjidac–MOL Tatabánya (kommentátor: Petur András, műsorvezető: Fazekas Erzsébet, szakkommentátor-szakértő: Császár Gábor és Deli Rita)
FÉRFI BUNDESLIGA. Sport2 15:00 Wetzlar–Bergischer HC (kommentátor: Gyulai Miklós, szakkommentátor: Császár Gábor)
Sport1 21:35 Harmadik Félidő kézilabda-talkshow (házigazda: Ágai Kis András, vendégek: Deli Rita, Elek Gábor, Tóth Tímea)