Csapat-vb – sajnos már nélkülünk

Sport TV avatar Sport TV 2020. 11. 06. 18:48    
Olvasási idő: < 1 perc

Az eredeti tervekkel ellentétben nézők nélkül kezdődött meg Salzburgban a darts csapat-vb, amelyet hivatalosan World Cup of Dartsnak neveznek. 
Az első nap délutánján tábla elé lépett a 32 csapatos mezőnyben a magyar csapat is, amely sajnos nyert leg nélkül szenvedett vereséget az esélyesebb Portugáliától.

Michael van Gerwen itt még "örök partnerével", Raymond van Barnevelddel parolázik, idén azonban Dany Nopperttel az oldalán szeretné megvédeni a tavaly elnyert trófeát (Fotó: PDC/Lawrence Lustig):

2016 óta nem sikerült a magyar duónak továbbjutni a második körbe, és ez a szomorú soeozat folytatódott.
Sajnos, Kovács Patrik és Végső János alkotta duónk egyszer sem jutott el kiszállóig, úgy kapott ki a múlt heti Eb-n kilencnyilast dobó José De Sousa és  José Marques felállítású portugál kettőstől. Ezzel csapatunk a leggyengébb eredményt érte el, a délutáni program másik hét veszteséből a második legrosszabb Fülöp-szigetekiek és északírek is legalább 2 leget nyertek az angolok, illetve a kanadaiak ellen.
A kiemeltek közül az első Anglia mellett az 5. Belgium (5–4 Csehország ellen)  és a 8. Ausztria győzött (utóbbi 5–2-re verte meg az Egyesült Államokat), csak a 4. Észak-§rország lapott ki Kanadától.
Az esti programban a további kiemeltek közül a 2. Wales Oroszországgal, a 3. Hollandia Brazíliával, a 6. Németország Finnországgal, a 7. Írország pedig Ausztráliával meccsel a nyolcaddöntőbe jutásért.
Az első forduló mérkőzései páros találkozók és 5 nyert legig tartanak.

Kapcsolódó

DARTS CSAPAT-VB, AZ ELSŐ NAP ESTI MŰSORA

SVÉDORSZÁG (Daniel Larsson, Dennis Nilsson)–GÖRÖGORSZÁG (Joh Michael, Veniamin Szimeonidesz)
JAPÁN (Aszada Szeigo, Jamada Juki)–SKÓCIA (John Henderson, Robert Thornton)
LENGYELORSZÁG (Krzysztof Ratajski, Krzysztof Kciuk)–DÉL-AFRIKA (Devon Peterson, Carl Gabriel)
ÍRORSZÁG (7. kiemelt; William O’Connor, Steve Lennon )–AUSZTRÁLIA (Simon Whitlock, Damon Heta)
WALES (2.; Gerwyn Price, Jonny Clayton)–OROSZORSZÁG (Borisz Kolcov, Alekszej Kadocsnyikov)
NÉMETORSZÁG (6; Max Hopp, Gabriel Clemens)–FINNORSZÁG (Marko Kantele, Veijo Viinikka)
HOLLANDIA (3.; Michael van Gerwen, Danny Noppert)–BRAZÍLIA (Diego Portzela, Bruno Rangel)
HONGKONG (Kai Fan Leung, Royden Lam)–LETTORSZÁG (Madars Razma, Janis Mustafejevs)

DARTS CSAPAT-VB, Salzburg. Sport1 19:00 az 1. forduló esti mérkőzései (kommentátor: Gyulai Miklós, szakkommentátor: Vereczkey Lajos)

Cookie beállítások