Tíz pontos szolnoki vereség • SportTV

Tíz pontos szolnoki vereség

2016. 12. 20. 21:18
Olvasási idő: < 1 perc

A Szolnoki Olaj hazai pályán 91–81-re kikapott a csoportja meghatározó csapatai közé tartozó német Ludwigsburgtól a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája 10. fordulójában.

A magyar bajnok kilenc forduló után 1/8-es győzelmi mérleggel a csoport utolsó, nyolcadik helyén állt, a Ludwigsburg (6/3) pedig a harmadik volt. A két gárda németországi összecsapását az ellenfél nyerte 99-56-ra.
Tóth és Popovics sem tudta vállalni a játékot, ami nem könnyítette meg Sztojan Ivkovics csapatának dolgát.
Gyorsabban, dinamikusabban és pontosabban kezdtek a németek, aztán Barnies vezérletével fordított az Olaj, az első negyedet végül mégis a vendégek nyerték (17-21).
Kilenc ponttal megléptek a németek a folytatásban, de nem adta fel a magyar bajnok. Boriszov, Vojvoda és Pavlicsevics zsinórban dobott egy-egy triplát, és 30-30-nál ismét utolérte ellenfelét. Bírta az iramot a Szolnok, élvezetes volt a meccs. Wright két sikeres büntetője után a 17. percben ismét a hazaiaknál volt az előny (39-37). A félidőre 44-49-es állással mentek pihenőre a csapatok.
Térfélcsere után tíz ponttal elhúzott a Ludwigsburg, főként mivel cserejátékosai ekkorra 37 pontot gyűjtöttek az Olaj 13-ához képest. Hullámzó volt a meccs, és jött az újabb fordulat. Vojvoda és Barnies triplájával, majd Kinney ziccerével 8-0-s szériát produkált az Olaj, amely 59-61-re zárkózott. Komoly esélyt szalasztottak el a vendéglátók, Barnies tiszta ziccerben rontott, Hammonds triplával büntetett, majd Wittmanntól szabálytalan körülmények között vették el a labdát, ám érthetetlen módon mehetett tovább, Cotton kosarával 61-68-ról indult a záró felvonás.
A hajrában a házigazdák már nem tudtak közelebb kerülni riválisukhoz, így elszenvedték kilencedik vereségüket a BL-ben (81-91).
A Szolnok január 4-én a szerb Partizanhoz látogat.