Egyesélyes vb-mérkőzés • SportTV

Egyesélyes vb-mérkőzés

2018. 05. 06. 09:28

Egy fordulón vannak túl a csapatok a dániai jégkorong elit-vb-n. Különösebb meglepetés nem történt eddig, nyert, akinek nyernie kellett, vesztett, akinek vesztenie kellett. A koppenháhai A-csoportban az aranyesélyesek közé tartozó oroszok 7–0-ra lelépték a franciákat, a feljutó osztrákok hosszabbításban kapott góllal 3–2-re kikaptak a svájciaktól. Ezek alapján aligha valószínű, hogy más eredmény születne, mint Ilja Vorobjov együttesének több gólos győzelme. A francia meccsen egyébként egyetlen orosz duplázott, Kirill Kaprizov, aki emellett egy asszisztot is adott, ő lett a legeredményesebb a kanadai listán jegyzett 3 pontjával. Az első sorból a kapitány Pavel Dacjuk két gólpasszt adott, Jevgenyij Dadonov 1-1 góllal és assziszttal jelentkezett. Az első sor így 3 gólt hozott össze, a második kettőt, a harmadik és a negyedik egyet-egyet. A „közteherviselés” tehát megvalósult, a későbbiek során is fontos lehet, hogy valamennyi egység kivegye a részét a közös feladatokból.
Az osztrákok egyetlen vágya: megúszni minél kisebb vereséggel.

Jégkorong-vb. Sport1 12:00 Ausztria–Oroszország B-csoportmérkőzés (kommentátor: Engyel István, szakkommentátor: Balogh Tibor, műsorvezető: Gyulai Miklós)