Menekülne a Club • SportTV

Menekülne a Club

Sport TV avatar Sport TV 2020. 11. 23. 17:44

Régen azt mondták az öregek, ha van egy jó szokásod, tartsd meg mindörökké. Nos, nekünk „jó szokásunk” teljes német futballhétvégék idején három műsorral is jelentkezni a követő hétfőn. Az élvonal teljes fordulóösszefoglalójával, a Germánia cínű nemet futballtalkshow-val és egy élő, többnyire másodosztályú meccsel. Most ismét szót fogadunk a régi öregeknek.

Bryan Henning (középen, sárgában) sohat tehet azért, hogy az Osnabrück hét meccs után legyőzze a válságjeleket mutató Nürnberget (Fotó: Getty Images)

Az élő meccsünkön a jelenleg 5., a rájátszást jelentő harmadik helytől csupán egyetlen ponttal lemaradó Osnabrück fogadja a német futball egyik „dinoszauruszát”, a többnyire csak Club néven emlegetett 1. FC Nürnberget. Az 1900-ban, azaz 120 éve alapított frank egyesület a 2. világháború előtti időszak legeredményesebb csapata volt: nem kevesebb mint 7 bajnoki címet szerzett 1920 és 1948 között. Majd 1961-ben újra bajnok lett és a Bundesligát is megnyerte 1967–68-ban, méghozzá a másodosztályból feljutó újoncként! Az elmúlt negyedszázadban aztán inkább a másodosztály a „törzshelye”, 1996 óta 12. Idényét tölti ott, miközben az élvonalban csak 11-et teljesített, s egy ízben a Regionalligába is alászállt (az a harmadosztály volt akkoriban). Manapság ugyanez a veszély fenyegeti, csupán a 16., a bajnoki táblázaton, s ha így maradna, osztályozót kellene vívmia a 3. Liga elkerüléséért.
Igaz, egy meccsel kevesebbje van a riválisoknál, így ha sikerülne a bravúr, hogy megverje 11 pozícióval fölötte álló vendégét, akár 6 hellyel is előre ugorhatna a tabellán. Ez az eredmény egyszerre két sorozatot is megszakítana, az Osnabrück ugyanis még veretlen otthon, a Nürnberg meg nyeretlen idegenben.
A VfL edzője, Marco Grote a nemzetközi szünet alatt rövid szabadságot adott játékosainak. Me, gondlja, hogy ezzel kienek a ritmusból, inkább szükségesnek tartja az extra pihenőt a sűrűsödő feladatok előtt. Fontos szerepet szán a Nürnberg ellem Bryan Henningnek. A 25 éves játékos eddig 7-szer kapott szerepet a csapatban az idényben, ötször kezdőként. „Azt hiszem, most fontosabb szerepet játszom a csapatban, mint a múlt idényben, amikor szalagszakadás hátráltatott” – mondta. Edzője hasonlóképpen vélekedett: „Bryan szerves része a csapatnak, megfelelő képességekkel, amelyek számunkra nagyon értékesek. Kétségtelen, hogy stabil teljesítményt nyújtott az utóbbi hetekben. Ez még akkor is igaz, ha nincs kőbe vésve, hogy mindig a kezdőben szerepel.”
Grote elsősorban a jó védekezést tűzte ki csapata elé a Club elleni meccsre, de ennél többre is vágyik.
„Meg kell mutatni saját képességeinket,  agresszíven kell játszanunk a saját játékunkat, nem csupán a Nürnbergre figyelve.”
Az edző világosan látja, hogyan kellene nyerni csapatának, kérdés, játékosai mennyit tudnak megvalósítani ebből. Amúgy a VfL-nek kicsit mumusa a Club, az előző idényben mindkétszer 1–0-ra kikapott tőle, az elmúlt hét tétmérkőzésen veretlen ellene (6 győzelem, 1 döntetlen).