Bunting–Durrant párviadal a továbbjutásért • SportTV

Bunting–Durrant párviadal a továbbjutásért

Sport TV avatar Sport TV 2020. 05. 27. 10:39

A Home Tour playoffszakasza a már-már szokásos meglepetéssel indult. Hármas holtversenybe került és rosszabb legkülönbséggel ki is esett Peter Wright, azaz a favoritok csillaghullása tovább folytatódott. Kérdés, így lesz-e szerda este is.

Glenn Durrantnak ugyan háromszor annyi BDO-vb-címe van, mint Stephen Buntignk, de ettől még nem háromszor esélyesebb a honfitársnél, sőt a bukik utóbbinak adák a nagyobb győzelmi esélyt… (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

A bevezetőben említett tény következtében a cím talán bátor, de a szerdai három angol két jobbika, a világrangsorban egyaránt top 20-as, tapasztalt, egyformán korábbi BDO-világbajnok Stephen Bunting és Glen Durrant az első körben magabiztosan játszott, veretlemül megnyerve saját csoportját. Mivel jelentős fáziskéséssel léptek át a PŐDC-be, „csak” öt egymás elleni eredményük van, az egyszeres BDO-vb-győztes ebből egyet  többet nyert a háromszoros világbajnoknál.
Bunting jobban áll az életkorban hozzájuk közeli harmadik angolnál, Alan Tabernnél is (5–2-re), Durrant mérlege azonban ikszes (1–1) az 53 esztendős, az első körben az első 100 körüli outsiderként nyertes honfitárssal. (Tabern pontszámban is, legkülönbségben is azonosan végzett a holland Van Duivenbodével – 4-4 pont, 0-s legdifferencia – , csak egymás elleni meccsük 5–2-jével utasította maga mögé a hollandot.)
A csoport negyedik játékosa a belga Mike De Decker, aki először az ominózus 12. kvartettben lett második – amelyből Keegan Brown internetproblémája miatt menet közben volt kénytelen kiszállni –, a „pótvizsgán” viszont három esélyesebb angolt előzött meg. Nota bene – most is három esélyesebb angollal kell felvennie a versenyt…

A hétközi Bundesliga-forduló miatt ezt a napot csak csúsztatott felvételről tudjuk közvetíteni, de csütörtöktől ismét élőben élvezhetik majd a sorozatot a Sport2-n

DARTS, PDC Home Tour. Sport2 22:30 rájátszás 2. csoport (34. játéknap) mérkőzései (csúsztatott felv., kommentátor: Gyulai Miklós)