MVG a „kilencnyilas” ellenféllel ismétel • SportTV

MVG a „kilencnyilas” ellenféllel ismétel

Sport TV avatar Sport TV 2019. 07. 21. 11:48

Az egyetlen két játékszakaszos (session) nappal folytatódik a World Matchplay Blackpoolban, vasárnap délután és este is négy-négy mérkőzést rendeznek. Megkezdi szereplését a világelső Michael van Gerwen, akinek ismerős ellenféllel kell a pódiumra lépnie.

Michael van Gerwen az év negyedik nagy tornáján is elindulna a győzelmi úton (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

MVG este lép fel két angol világbajnoktársa melett, előtte azomban délután még két népszerű angol játékos is beszáll a küzdelembe. Dave Chisnall (12. kiemelt) a német Max Hopp,  Michael Smith (5.) a honfitárs Jamie Hughes ellen javítaná a kiemeltek mérlegét. Ugyanis az első nap a négy kiemeltből csak kettő jutott tovább a másik kettő, Dave Aspinall és Gerwyn Price egyaránt kiesett, utóbbi egy epikus, hosszabbításba torkolló rangadón 13–12-re maradt alul Stephen Bunting ellen. Amúgy is „sok angolos” délutánunk lesz, a fellépő nyolc versenyzőből 6 a sportág őshazáját képviseli.

James Wade MVG tavalyi legyőzője ellen kezd Blackpoolban (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

Estére „csak” négy angol marad, közte két világbajnok és a csúcsesélyes ellenfele, no meg három holland is színre lép. A programot James Wade (8.) kezdi, akinek a tavaly az első körben Van Gerwent elbúcsúztató másik holland, Jeffrey de Zwaan lesz az ellenfele. A következő „angolmentes” párosításban a tavalyi döntős osztrák Mensur Suljovic (8.) csap össze Jermaine Wattimenával.  A harmadik párban jön MVG, a világelső „ismétel”, hiszen Steve Beatonnal mérkőzik meg, aki ellen 7 éve, a második körben kilencnyilast dobott a 13–9-re megnyert találkozón. Azóta egyébként 2014-ben is megmérkőztek Blackpoolban (10–7-es MVG-siker az első fordulóban), úgyhogy azt is mondhatjuk, Beaton a tar nyíldobózseni szokásos WMP-ellenfele.
„Úgy vélem, ebben az évben jó teljesítményt nyújtottam a nagy tornákon. Megnyertem a világbajnokságot, a Masterst és a Premier League-t is, ez azért nem olyan rossz” – nyilatkozta a világelső még a torna előtt. „A legutóbbi néhány tornán nem ment ennyire a játék, de hát ilyen a darts. Az eredmények arra emlékeztetnek, hogy minden egyes tornán hoznod kell a legjobbodat, de ez nem könnyű. A legutóbbi két évben Blackpoolban sem ment jól. Ám az arra sarkall, hogy mindent megtegyek a harmadik itteni győzelmemért.”

Glen Durrantnak,a háromszoros BDO-világbajnoknak első World Matchplay-versenyén egy kétszeres PDC-világbajnok ellen kellene helytállnia (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

Az est programját két angol világbajnok zárja, a kétszeres PDC-győztes Adrian Lewis az idén januárban harmadik BDO-címét megszerző Glen Durrant ellen, utóbbi először játszik a World Matchplayn. „Mindig is nagy ambícióim közt szerepelt Blackpoolban játszani, ez megvalósuló álmaim egyike lesz. Tavaly vendégként voltam jelen, s akkor megerősödött bennem az érzés: »itt játszanod kell egy napon«. A hagyomány, a verseny felépítése, hangulata, körítése is megejtő, mindezt nagyon kedvelem. Hogy a selejtezőkön kivívtam a részvételi jogot, boldog és elégedett vagyok, hogy játszhatok itt” – mondta Durrant.

DARTS WORLD MATCHPLAY. Sport1 14:00 és Sport2 20:30 az első forduló mérkőzései (kommentátor: Gyulai Miklós és Fülöp László, szakkommentátor: Vereczkey Lajos és Ziegenhám Medárd)