Skót vagy északír kivétel? • SportTV

Skót vagy északír kivétel?

Sport TV avatar Sport TV 2019. 07. 26. 17:29
Olvasási idő: 0 perc

A nagy angol „halmazban” szoros kivételként lesz egy „másik brit” elődöntős is a World Matchplayn, ugyanis a színangol első mérkőzést egy skót-északír ütközet követi pénteken este Blackpoolban.

"No, jössze-utánam, öregem?" mintha ezt mondaná Peter Wrigt gesztióusa. Az extravagáns Snake bite az utóbbi hetekben győzelmet győzelemre halmoz (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

Az első meccs az eddig roppant magabiztos, 2. kiemelt Rob Crossé, aki két eddigi meccsén összesen 8 lehet engedélyezett két ellenfelének, a két Kristófnak, az angol Dobeynak és a lengyel Ratajskinak. Ellenfele, a mindig mosolygós Stephen Bunting a verseny eddigi „sztahanovistája”, az összesen lehetséges 52-ből 51 leget kijátszott Gerwyn Price és Ian White ellen, a döntő pillanatokban mindig felülkerekedve az ellenfélen.

A negyedik negyeddöntő ígérkezik papíron a legszínvonalasabbnak. Egyrészt mert ezen mérkőzik csak két kiemelt, ráadásul egész magasan kiemeltek, a 6.-ként rangsorolt Peter Wright ütközik meg a 3. Daryl Gurneyvel.

Meg tudja-e  állítani Daryl Gurney a megállíthatatlannak tűnő Peter Wrightot? (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

A skót kirobbanó formában van, nem csupán előző három versenye mindegyikét megnyerte, hanem Blackpoolban is  övé a legmagasabb meccskörátlag (102.49), ő dobta a viadal eddigi egyetlen 170-es kiszállóját és a duplák átlagában is közelíti az 50%-ot, csupán Cross jobb nála ebben a mutatóban. Gurney mellett jó idegállapota és stabilitása szól, kérdés, ezek ez erények elégségesek lesznek-e a skót jelenlegi „ihletett” dartsjátéka ellen.

DARTS WORLD MATCHPLAY. Sport1 20:00 a negyeddöntő utolsó két találkozója  (kommentátor: Kassai-Tóth Csaba, szakkommentátor: Ziegenhám Medárd)