Európai győzelem nélkül? • SportTV

Európai győzelem nélkül?

Sport TV avatar Sport TV 2018. 10. 07. 04:35
Olvasási idő: < 1 perc

Két-két európai és nem európai versenyző alkotja a távol-keleti 500-as ATP-viadalok döntőjének mezőnyét. Az esélyek az utóbbiak mellett szólnak.

A tokiói döntő kezdődik időben előbb. A finálét a hazai kedvenc, a 3. kiemelt Nisikori Kej (a világranglistán 12.) játssza a mindössze 22 esztendős Danyiil Medvegyevvel. A japán bajnok nyert első ázsiai férfiként ATP-tornát és jutott be Grand Slam-verseny fináléjába (2014 US Open). A tokiói versenyt 2012-ben és 2014-ben is megnyerte, összesen 23 tornadöntőjéből 11-szer nyert, 12-szer veszített, azaz most „egyenlítene”. At ifjú orosz (32. a világrangsorban) eredménylistája természetesen szegényebb. Ő csupán három ATP-döntőben játszott eddig, az elsőt tavaly év elején Chennaiban elveszítette, az idén viszont Sydneyből és Winston-Salemből is győztesen távozott. A két játékos egyszer már összemérte tudását: az idei monte-carlói 1000-es verseny második fordulójában, ahol  Nisikori 7:5, 6:2-es győzelemmel  búcsúztatta ellenfelét.

Pekingben még nagyobb az „olló” a két versenyző között. Az argentin Juan Martín del Potro sokkal esélyesebb a meglepetésember Nikoloz Baszilasvilinél. A világrangsorban 3., a kínai fővárosban 1. kiemelt argentin szettveszteség nélkül menetelt a döntőig. Eddigi 34 fináléjában 22-12 a győzelem-vereség mérlege. A 26 esztendős grúz éljátékos az amerikai Jack Sockot (6. kiemelt) még három szettben verte meg, majd jött a váltás, a veterán Fernando Verdascót, a tunéziai Malek Dzsazirit és az elődöntőben a brit Kyle Edmundot egyaránt játszmaveszteség nélkül küldte haza. Neki sem ez lesz az első tornadöntője: 2016-ban Kitzbühelben és tavaly Memphisben még sikertelen volt a záró meccsen, ám az idén Hamburgban már nem akadt nála jobb. Kettejüknek nem ez lesz az első csatája, a tavalyi sanghaji 1000-es tornán rögtön az első körben Del Potro 6:2, 3:6, 6:4-re győzött.

ATP 500-as versenyek, döntő. Sport2 8:30-tól Tokió, 13:30-tól Peking (kommentátor: Kaplár F. József, szakkommentátor: Taróczy Balázs.)