A Hamburg ismét nekiveselkedik • SportTV

A Hamburg ismét nekiveselkedik

2020. 09. 28. 12:11

Az 55 éven keresztül folyamatosan élvonalbeli HSV – amely közben bajnoki címeket, KEK-et és BEK-et is nyert – tavalyelőtt zúgott ki a Bundesligából. Azóta két idényen át üldözte a visszajutást, mindkettőben sokáig reménye is volt rá, de a hajrá egyik esetben sem sikerült. Most harmadjára is nekirugaszkodik az egykor Uwe Seeler nevével (is) fémjelzett kék-fekete-fehér alakulat. A meccs a szokásos „német trió” záró aktusa: előtte a Bundesliga-forduló összefoglalója, majd a Germánia című elemző magazin kerül a műsorba.

A görög származású, de német 22 esztendős középpályás, Sebatian Vasiliadis eddigi összes Bundesliga-gólja egyharmadát tavaly májusban a Hanburg ellen ünnepelhette (Fotó: Getty Images)

A két együttes ellentétes eredményekkel kezdte az idényt. A Paderborn  fölényes, 5–0-sikerrel vette a kupafordulót Wiedenbrückben, nem hagyva esélyt negyedosztályú (Regionalliga) ellenfelének. Az első bajnoki fordulóban viszont kikapott 1–0-ra Kielben. A HSV éppen fordítva cselekedett: előbb 4–1-re kikapott a már harmadosztályú Dynamótól Drezdában a DFB-kupában, ám a 2. Bundesliga rajtján 2–1-re megverte az élvonalból most kiesett, s persze szintén rögtön visszajutni akaró Düsseldorfot. A győzelem simább volt, mint amit az eredmény mutat: Terodde duplájával  – ez elsőt az első félidő hosszabbításában, a másodikat fertály óra elteltével szerezte – gyakorlatilag a meccs felén keresztül előnyben futballozott, a Fortunának csak a 93. percben sikerült szépítenie.
Mindkét csapat gólvágó centere bevethető: a paderborniak a kupában triplázó  Srbeny,  a hamburgiak a bajnoki duplát elérő Terodde gólérzékenységéban bízhatnak.

A két csapat az elmúlt közel két évben háromszor is találkozott. 2018 decemberében a másodosztályban otthon 1–0-ra, tavaly áprilisban a kupanegyeddöntőben Paderbornban 2–0-ra nyert a HSV, negyven nappal később viszont 4–1-gyel vágott vissza a SCP a bajnokságban. Az összmérlegük az eredményfajtákat tekintve egyensúlyban van: 2-2 első- és másodosztályú valamint kupameccsükön 3-3 győzelem született, döntetlen nélkül, a HSV kettővel több gólt ért el. A hétfő esti bajnoki győztese a maga javára billenti el a mérleg csaknem függőlegesen álló nyelvét. Ha az a HSV lenne, át is venné a vezetést a táblázaton, ugyanis egyetlen csapat sem nyerte meg mindkét bajnokiját az új idényben…