HSV-feladat: vissza a feljutó helyre • SportTV

HSV-feladat: vissza a feljutó helyre

Sport TV avatar Sport TV 2020. 12. 21. 13:19

Minden évben akad a Hamburgnak egy-egy visszaesése, miközben igyekszik vissza „igazi helyére”, az élvonalba. A legutóbbi két bajnokságban ez balszerencséjére az idény végére esett, most már a szezon közben eljött a mélyrepülés időszaka. Most azonban ismét eljött a lehetőség, hogy a kék-feketék visszaugorjanak a közvetlen feljutást jelentő helyre.

Lesz-e hamburgi gólöröm hétfőn este a karlsruhei Wildparkstadionban? (Fotó: Getty Images)

Nemcsak a hamburgiak bukdácsoltak, a vetélytársak is adogattak el pontokat, igaz, ebben a fordulóban az éllovas Kiel (2–0), a második Fürth (3–0) és a harmadik Bochum is (3–0) is győzött, a három vereséges sorozat után kétszer győztes hamburgiaknak is kell az egymás után harmadik győzelem, hogy ismét felkerüljenek a második helyre. Ehhez Karlsruhéban kellene nyerni, de hát nemcsak a HSV, a KSC sem a régi, nem az a csapat, amelyben egykoron Oliver Kahn, Mehmet Scholl vagy éppen  Thomas Hässler szerepelt. Most éppen 14.  a táblázaton, igaz, megnyugtató öt pont előnnyel az osztályozós helyet elfoglaló Sandhausen előtt.

A két csapat közös múltja igen gazdag, már 1956-ban ők vívták a DFB-kupa döntőjét (3:1es KSC-sikerrel), alapító tagjai voltak a Bundesligának (az első meccsen, 1963 szeptemberében a HSV Karlsruhéban nyert 4:0-ra), és a HSV legutóbbi sikeres bennmaradási kísérletét is a KSC ellen produkálta a 2015-ös osztályozón, amikor a két 1–1 után a hosszabbításban a 115. percben Nicolai Müller megszerezte a bennmaradást érő gólt. Egy évre rá aztán „csont nélkül” kiesett a Hamburg, az utolsó folyamatosan szereplő alapító  tag az élvonalból.
A 2. Bundesligából viszont csak két meccsük van. Az előző idényben Hamburgban és Karsruhéban is 2-2 góllal nyert a HSV – ezt a sorozatot kellene folytatnia, hogy 2020 végén visszajutó helyen álljon a táblázaton.
Az esti mérkőzés lesz az egyetlen élő közvetítésünk a hétfői napon, de mellette felvételről láthatnak három (!) Bundesliga-meccset is a hétvégéről, s persze az élvonal 13. fordulójának összefoglalóját, no meg az elmaradhatatlan Germániát is.