Előnyben a címvédő Warriors • SportTV

Előnyben a címvédő Warriors

2016. 05. 02. 08:31

Három mérkőzést rendeztek az NBA rájátszásának legutóbbi játéknapján. Hazai siker született az első forduló utolsó két mérkőzésén, és nyert otthon a címvédő is a nyugati főcsoport-elődöntő nyitányán.

Miután 3-2-es hátrányban győzött a Charlotte otthonában, a hetedik meccsen nem bízta a véletlenre a továbbjutást a Miami a keleti főcsoport első fordulójában. Az első negyedet követően 11, a nagyszünetben 12 ponttal vezetett a Heat, amely a harmadik játékrészt aztán 29-11-re nyerte, végleg eldöntve ezzel a mérkőzés és a sorozat sorsát. A zsinórban negyedik hetedik összecsapását nyerő floridai együttesben Goran Dragic 25 pontot, 6 lepattanót és 5 gólpasszt, Gerald Green 16 pontot, Luol Deng 15 pontot és 8 lepattanót, Dwyane Wade 12 pontot, Hassan Whiteside pedig 10 pontot, 12 lepattanót és 5 blokkot szerzett.

A Hornetsben az újonc Frank Kaminsky 12 ponttal volt a legeredményesebb, Courtney Lee 11, Nicolas Batum 10 pontot szerzett. A két legnagyobb sztárnak, Kemba Walkernek és Al Jeffersonnak pocsék meccse volt, ketten együtt csak 13 pontot dobtak.

A Miami ellenfele a második körben a második helyen kiemelt Toronto lesz, amely szintén hét összecsapásra kényszerült az Indiana ellen. A Raptors 16 ponttal is vezetett már az utolsó találkozón, de a negyedik negyedben mindössze 11 pontot értek el a hazaiak, így a Pacers három egységre csökkentette hátrányát. Ennél közelebb viszont nem kerültek ellenfelükhöz a vendégek, a Toronto pedig a klub történetében először, megnyert egy sorsdöntő hetedik mérkőzést, és 2001 óta először vett sikerrel egy playoff-párharcot. A kanadai csapatban DeMar DeRozan 30 pontot, Jonas Valanciunas 10 pontot és 15 lepattanót, az újonc Norman Powell 13 pontot, Kyle Lowry 11 pontot és 9 gólpasszt jegyzett.

Az Indianában Paul George 26 ponttal és 12 lepattanóval, George Hill 19 ponttal, Monta Ellis 15 ponttal és 7 gólpasszal zárta a szezont.

A nyugati konferenciában már az elődöntőknél tartanak, a Golden State hazai pályán szerzett előnyt a Portland ellen. Szenzációsan kezdte a továbbra is Steph Curry nélkül szereplő címvédő a párharc első felvonását, a nyitó játékrészt követően 37-17 volt a Warriors javára, és bár a végeredmény szorosabb csatára enged következtetni, a vendégeknek nem volt esélyük a győzelemre. Klay Thompson 37 pontot dobott, ő lett az NBA történetének első játékosa, aki három egymást követő playoff-meccs mindegyikén legalább hét triplát szórt. Draymond Green 23 ponttal, 13 lepattanóval és 11 gólpasszal pályafutása második tripla-dupláját érte el a rájátszásban, a Curry helyett a kezdőcsapatba kerülő Shaun Livingston 12 pontig és 6 gólpasszig, Andrew Bogut 10 pontig, 12 lepattanóig és 5 blokkig jutott.

A Blazersben az Oaklandben született Damian Lillard az első 13 dobásából 11-et elrontott, végül 8/26-os mezőnymutatóval, 30 ponttal zárt.