A spanyoloké a legrövidebb túlóra • SportTV

A spanyoloké a legrövidebb túlóra

2017. 02. 19. 16:00

Az öt nagy európai bajnokság közül a spanyolban hosszabbítanak a legkevesebbet, az angolban pedig a legtöbbet a játékvezetők.

A Hertha BSC-Bayern München német bajnokin óriási vitát váltott ki, hogy a Bayern az ötpercesnek jelzett hosszabbítás helyett csak a ráadás hatodik percében tudott egyenlíteni (annyit tegyünk hozzá, a 90. perc után Dárdai Pál, a hazaiak edzője kettőt is cserélt…). Ez adta az ötletet az IM Football nevű applikáció háttérembereinek, valamint a sport1.de internetes oldal munkatársainak, hogy megnézzék, az öt nagy európai bajnokságban mennyi volt az átlagos hosszabbítás 2016-ban.
Az talán nem meglepő, hogy a játékvezetők a legtöbbet az angol Premier League-ben pakolnak rá a 90 percre (átlagosan 6:12 percet), de az már igen, hogy egyetlen bajnokságban van egy átlagos hosszabbítás időtartama négy perc alatt. Ez a spanyol Primera Divisíón, amelyben meccsenként átlagosan 3:55 perc a túlóra ideje.