CR7: 100 büntető-, Messi: 500 Barca-gól • SportTV

CR7: 100 büntető-, Messi: 500 Barca-gól

2017. 03. 02. 15:38

A 25., hétközi forduló újabb érdekes tényeket, számokat, jubileumokat, rekordokat tett ismertté a Real Madriddal és a Barcelonával kapcsolatban.

+ Messi vezető gólja az 500. volt, amelyet a Barcelona mezében hivatalos mérkőzésen (összesen az 599.-en, beleszámítva a C- és a B-csapatban szerepléseket is) elért. Egyben a 22. fejes gólja a gránátvörös-azúrkékek színeiben.
o Mascherano 187. spanyol bajnokiján első gólpasszát adta a Messi-fejes gól előkészítőjeként a Barcelonában.
= Paco Alcácer találatánál Messi 5. gólpasszát adta a bajnoki idényben. (Rajta kívül még 35-en állnak 5 asszisszttal a spanyol első és másodvonalban.)
+ Neymar negyedik szabadrúgás gólját lőtte Barcában. Ebből kettőt idegenben (az Atlético és a Sevilla ellen), kettőt otthon (a Celticnek és most a Sportingnak) lőtt. Ez volt a bajnokságban az első hazai gólja. A több gólosok közül a sevillai Iborra (6) az egyetlen, aki minden gólját hazai pályán szerezte.
o A szerdai 6–1-gyel az elmúlt három Barca–Sporting meccs összgólkülönbsége 17–1-re alakult.
= Az MSN mindhárom tagja csak a 6. alkalommal talál be együttesen az idényben. A Celtic elleni BL- (7–0) és az Athletic elleni Copa del Rey-meccs (3-1) mellett ez a 4. bajnoki, korábban idegenben a Leganés (5–1), az Eibar (4–0) és az Alavés (6–0) ellen voltak eredményesek mindannyian.
+ A Bernabéuban Tana gólja előtt legutóbb 2015. január 31-én talált be ellenfél az első tíz percben: a Real Sociedad, amely Aritz Elustondo 1. Perces góljával vezetett, ám végül 4–1-es vereséggel távozott a madridi futballszentélyből.
o Isco 1020 perc alatt 6 gólt szerzett és 5 gólpasszt adott az idényben, ami azt jelenti, hogy 93 percenként jelentős köze volt egy Real-találat megszületéséhez.
= A középpályás góljával egyébként a Real egymást követő 36. alkalommal szerezte meg az első gólt a mérkőzésén. A folyamatosan első gólt szerző csapatok spanyol örök listáját a Barcelona vezeti 64 (!) meccsel 2012–13-ból, a második helyre zárkőzott fel az 1942–44-es Barce mellé a Real ezzel a 36-tal.
+ Gareth Bale profi pályafutása 456. mérkőzésén másodszor jutott a kiállítás sorsára. Első piros lapját még a Spurs mezében kapta, a Stoke ellen 2008-ban.
o A walesi kiküldése előtt csak a Real és a Barca játékosai közül nem állítottak ki egyet sem az idényben. Most a katalánok egyedül maradtak ezen a listán.
= Piros lapot és ellene megítélt 11-est első alkalommal szenvedett el a királyi gárda a Bernabéuban a 2016–17-es idényben.
+ A Las Palmas 33. madridi vendégjátékán első alkalommal ért el három gólt a Real ellen – a madridiak egyenlítése nyomán viszont továbbra is nyeretlen maradt (5 döntetlen, 28 vereség a mérlege)
o Az értékesített 11-es a 100. volt Cristiano Ronaldo profi pályáján, a Real színeiben 72, a Man Unitedében 19, a portugál válogatottban 9 büntetőt rúgott be.
= Az egyenlítő fejesével CR7 a legtöbb fejes gólt jegyző aktív játékos lett Spanyolországban 45-tel, Aritz Adúriz 44-nél jár.
+ Ronaldo első találata a 9000. hivatalos gól volt a Real históriájában. Az események szerinti megoszlás: országos bajnoki 5904, (spanyol) kupa 1334, spanyol Szuperkupa 45, ligakupa 29, Copa Eva Duarte 3, területi és tartományi bajnokik 571, Koronázási-kupa 4, BEK-BL 872, KEK 57, UEFA-kupa 111, európai Szuperkupa 9, Interkontinentális (Világ) Kupa 10, klub-vb 21, Latin-kupa 10.
o A Real „gól-ezredesei”. 1000. gól: Eugenio, 2000.: Munoz, 3000. és 4000.: Gento, 5000.: Isidro, 6000: Sanchís (az ifjabb), 7000.: Raúl, 8000. és 9000:: Cristiano. (Azaz két ikonikus figura, Gento és CR7 két-két millenáris gólt is jegyez.)

Fotó: EUROPRESS/AFP

MEDDIG ÉR EL LUIS ENRIQUE?

A Barca története hemzseg a trófeahalmozó edzőktől. Az abszolút listát Pep Guardiola vezeti 14 kupával-serleggel, az alapító Joan Gampernek 12 van (persze az ő korában még a bajnokság nem volt országos), Johan Cruyffnak 11, Ferdinand Dauciknak és Luis Enriquének 8-8, Frank Rijkaardnak 5, Louis van Gaalnak ás Helenio Herrerának 4-4. (Itt csak azokat a mestereket vettük figyelembe, akiknek legalább két szezonjuk volt, az egyidényes, 3 kupás edzőkből van néhány, például olyan szuperedzők, mint César Menotti vagy Bobby Robson). Ha most az esztendőkre vetített kupaátlagot vesszük (ami persze kissé morbid, hiszen „töredék trófeát” nem lehet szerezni), akkor is Pep az éllovas 3,5-tel (14/4), s utána már rögtön Luis Enrique jön 2.66-tal (8/3 – feltételezve, hogy kitölti az idényt), s csak mögötte Daucik (2 – 8/4) és Herrera (2 – 4/2). Ha tehát Luis Enrique a három sorozatból, amelyben a Barca még áll, a kupát megnyeri a csapattal, eléri a 3-as átlagot. Ha a bajnokságot is – amire még van remény – 3.33-nál jár, s ha valami csoda folytán benn marad a BL-ben, s végül megnyeri azt, 3.66-tal minden idők legdekoráltabb Barca-trénereként búcsúzik! (Csak csendesen jegyezzük meg: Jupp Heynckes szezon közben bejelentett távozásakor az idény végén triplázott a Bayern, hasonló helyzet végén Guardiola pedig duplázott a bajorokkal. Igaz, mindkét esetben a klub jelentette be az edző távozását, nem maga a mester…)