Számokban Messi négyszázasáról • SportTV

Számokban Messi négyszázasáról

2018. 01. 10. 09:16

400 – a bűvös szám, amelyet korábban bajnoki mérkőzések tekintetében csak Xavinak és Iniestának sikerült átlépnie a Barcelona szuperklasszisai közül. A jubileum alkalmából – amelyet az argentin zseni góllal és gólpasszal ünnepelt a Levante ellen – a Marca segítségével közzéteszünk még húsz számadatot, amelyek a kis-nagy Lionel 400-asával kapcsolatosak.

0 gólt kapott a Barca Messivel négy csapattól, a Cádiz, a Murcia, a Girona és a Xerez nem tudott a katalánoknak gólt lőni, amikor a Bolha pályán volt.
4 sárga lapot kapott Mateu Lahoztól, a legtöbbet a spanyol bírók közül.
11 tizenegyest hagyott ki a 48 értékesített mellett.
15 győztes mérkőzésen játszott Gabi ellen, az Atleti pazar középpályása így a „kedvenc ellenfele”.
15 győzelemmel bír két edző, Unai Emery és Joaquin Caparrós csapatai ellen.
21 gólt lőtt Diego Alvesnek, a legtöbbet az ellenfelek kapusai közül.
23 bajnokit játszott Sergio Ramos ellen, aki egyébként a legtöbbször szerepelt Messi ellen győztes csapatban (6)
30 találkozón lépett pályára, amelyet Undiano Mallenco vezetett.
38 sárga lapot kapott és egyetlen pirosat sem a spanyol bajnokságban.
39 csapat ellen lépett bajnokin pályára, a legtöbbször a Sevilla és az Athletic Bilbao ellen szerepelt győztes (17–17), a Real Madrid (6) ellen vesztes csapatban.
97 csapattársa volt a 13 és fél szezonja alatt eddig.
136 találkozón játszott Pep Guardiola irányításával, ő volt a bajnokin legtöbbet pályára küldő edzője.
142 gólpasszt adott összesen a 400 találkozón.
303 győzelem, 60 döntetlen és 37 vereség a személyes LaLiga-mérlege.
315 meccset játszott Iniestával egyőtt, ő volt a leggyakoribb csapattársa.
365 góljánál senki sem szerzett többet a LaLigában. Találatai közül 48 született 11-esből.
400 ennyi bajnokin lépett fel Lionel Messi 2004. október 16. (az Espanyol ellen 1–0, a gólszerző Deco helyére állt be csereként a 83. percben) és 2018. január 7. között. Ezzel Xavi (505) és Iniesta (426) mögött a harmadik legtöbb bajnokin fellépő Barcelona-játékos lett.
855 kapura lövése volt a 400 találkozón, ez 2.13-as mérkőzésenkénti átlagot jelent.
1664 játékos ellen szerepelt a 400 bajnokiján.
32 160 percet töltött a pályán, 356 mérkőzésen volt kezdő és 306-ot játszott ezekből végig.

A Barcelona következő bajnokiját – valószínűleg Messi 401. fellépésével – vasárnap 20:30-tól a Sport2-n közvetítjük, természetesen élőben.