A Löwen a címvédőn gázolna át • SportTV

A Löwen a címvédőn gázolna át

Sport TV avatar Sport TV 2018. 11. 07. 03:07

Nem kezdte túl jól az RN Löwen a BL-idényt, de a legutóbbi négyből három meccsét megnyerte – a legutóbbit fájdalom éppen Veszprémben. A német sztárcsapat a hétközi fordulóban a nyeretlen címvédőt fogadja.

Az A-csoportban a Löwen csak két nemrégi bajnoktól, a Kielcétől (2016) és a  Vardartól (2017) kapott ki, ám négy győzelmet is aratott, többek közt a legtöbbszörös trófeabirtokos Barcelona és a magyar rekordbajnok ellen is. A csoport táblázatán már harmadik, éppen a Barca és a Vardar mögött. Eddigi mindhárom hazai meccsén otthon tartotta a két pontot.
Vendége, a címvédő francia Montpellier öt zsinórban elszenvedett vereség után Kristianstadban a hét végén szerezte meg első pontját a 29–29-es döntetlennel. Az együttes nem számíthat az idei final four legjobbjának választott Diego Simonet-re, lábsérülése miatt. Jelenleg beállítják eddigi leghosszabb nyeretlen sorozatukat (hat győzelem nélküli meccs 2016 február-márciusában) szeretnék nem tovább rontani a negatív rekordot.

A francia együttes eddig egyetlenegyszer győzte le a németet, 8 éve a negyeddöntőben 29–27-re.