Lépés a 17. vagy az ötödik felé • SportTV

Lépés a 17. vagy az ötödik felé

Sport TV avatar Sport TV 2019. 02. 07. 08:32

Noha a párosítás hordereje nem mérhető a másik ág gigászaihoz, a Copa del Rey második elődöntő párharcának részesei sem kétéves nyeretlenek. Sevillába, a 4-szeres döntős Betis otthonába a 16-szoros finalista Valencia látogat az első találkozóra.

A két kulcsember, Sergio Canales (balról) és Dani Parejo a Benito Villamarínban is sűrűn összecsaphat (Fotó: Getty Images)

Mindketten nyertek is a maguk döntőiből, igaz kevesebbet, mint ahányszor kikaptak. A Betis két győztes esztendeje 1977 és 2005, az elsővel kapcsolatban mi magyarok mindig büszkén emlegetjük a mester, Szusza Ferenc nevét; az utóbbit, a Getafe elleni 3–2-es sikert pedig közvetítettük is a Sport1-en. A Valencia a maga 16 végküzdelméből 1941 és 2004 között 7-szer győzött, a 9 vereségből viszont akadt két sajátos széria is: 1944 és 1946, illetve 1970 és 1972 között három egymást követő alkalommal is bejutott a döntőbe az együttes, de mind a hatot elveszítette.

A két együttes közös kupamúltja roppant kicsinyke. 111 tétmeccsükből csupán kettőt vívtak a kupában, ráadásul egyazon párosítás részeként: a 2007–08-as kiírás nyolcaddöntőjében a Valencia oda-vissza egyformán 2–1-re győzött.
Ebben a – 117. – kupakiírásban a Betis a 32 közé jutásért kezdett (akárcsak a többi LaLiga-csapat), kettős győzelemmel (1–0, 4–0) jutott túl a Racing Santanderen. A nyolcaddöüntőben csak a San Sebastianban szerzett két gól tett különbséget a zöld-fehérek és a Real Sociedad között (0–0, 2–2). A negyeddöntőben még szorosabb csata következett, két, kilencven perces 1–1 után a hosszabbításban szerzett két gól (Sergio León a 95., Mandi a 99. percben talált be) döntött a hazaiak javára a Benito Villamarínban.

A Valencia elsőre a harmadosztályú Ebrót győzte le kétszer (1–0, 2–1).  Következett a nyolcaddöntőben a másodosztályú Sporting, a gijóni 1–2 után a Mestallában 3–0-ra nyertek a denevéresek. A nyolc között a legutóbbi döntős ellenfél, a Getafe elleni 0–1 és 3–0 jelentette az elődöntőbe jutást.
A bajnokságban közel azonosan teljesítettek eddig: a Betis hatodik 32 ponttal, a 8. Valencia eddig 30 egységet mondhat magáénak. A LaLigában ebben az idényben szeptember 16-án mérkőztek meg, mérkőzésük gól nélküli döntetlennel zárult 40 131 fizető néző előtt a Mestallában. Hétköznap este ide vagy oda, a zöldek roppant lelkes és szép számú szurkolótáborát ismerve lehet, hogy ekkora publikum a sevillai Benito Villamarínban a kupaelődöntőre is összegyűlik csütörtök este.

COPA DEL REY, elődöntő, első mérkőzés. Sport2 20:45 Real Betis Balompié–Valencia CF (kommentátor: Kassai-Tóth Csaba, műsorvezető: Haraszti Ádám, szakértő: Várhidi Péter)