Westbrook a végére jött bele • SportTV

Westbrook a végére jött bele

2016. 12. 01. 10:54

Újabb kilenc mérkőzéssel folytatódott az NBA alapszakasza, több csapat lépett pályára másodszor 24 órán belül. Magához tért a Detroit, mely újabb keleti riválisát verve már playoff-helyen áll. Beázás miatt maradt el meccs Philadelphiában.

A Pistons kezdőötösének leggyengébb pontszerzője a 19 pontos Ish Smith volt a Boston ellen, aki viszont emellett 8 lepattanóval és 8 gólpasszal nyújtott kiugrót a hiányzó Reggie Jackson helyén, így összességében csapata legjobbja lett. A Boston elleni meccsen Caldwell-Pope 25, Harris 21, Morris és Drummond pedig 20-20 pontot szerzett, így a Pistons 121 pontjából 105-öt a kezdőötös tagjai dobtak, és ez épp elég volt a sikerhez.

A Celticsből újra Isiah Thomas volt a legjobb 27 ponttal, Olynyk 19 ponttal szállt be a cserepadról. Az idényt gyengén kezdő Detroit két nap alatt két fontos skalpot gyűjtött be idegenben, hiszen a legyőzött Hornets és a Celtics is közvetlen riválisuk lehet a jobb playoff-helyekért folytatott csatában.

Újabb, sorrendben negyedik tripla-dupláját érte el az OKC játékosa, Russell Westbrook, és a 35 pont, 14 lepattanó, 11 gólpasszos teljesítményhez újra győzelem is párosult, ezúttal hosszabbításban a Wizards ellen. Westbrook nagyon gyengén dobott, 35 mezőnykísérletéből mindössze 12 jutott a gyűrűbe, de szerencséjére az oldalán Oladipo ennél jobb napot fogott ki, hatékony 25 pontja (16 rádobásból 10 kosár) nagyon kellett a sikerhez. Westbrook persze éppen a mérkőzés hajrájára szedte össze magát: az ő triplájával harcolták ki a hazaiak a hosszabbítást, majd a ráadásban még négy kísérletből négy kosarat dobott. A Wizards Bradley Beal 31 pontja ellenére kapott ki.

Beázás miatt maradt el Philadelphiában a 76ers és a Kings mérkőzése. A parketta alulról ázott, miután az előző napon még a Flyers NHL-csapata játszott az arénában, ezért – a normál procedúra szerint – a jégpálya fölé terítették le a parkettát, a szokatlanul meleg philadelphiai időjárás azonban túljárt a szigetelés eszén. A meccs új időpontjáról később döntenek.

NBA, november 30.

Boston Celtics (10-8)-Detroit Pistons (10-10) 114-121
Toronto Raptors (12-6)-Memphis Grizzlies (11-8) 120-105
Chicago Bulls (10-7)-Los Angeles Lakers (10-10) 90-96
Oklahoma City Thunder (12-8)-Washington Wizards (6-11) 126-115 (hosszabbítás után)
Minnesota Timberwolves (5-13)-New York Knicks (9-9) 104-106
Dallas Mavericks (3-14)-San Antonio Spurs (15-4) 87-94
Denver Nuggets (7-11)-Miami Heat (6-12) 98-106
Phoenix Suns (6-13)-Atlanta Hawks (10-9) 109-107
Portland Trail Blazers (10-10)-Indiana Pacers (9-10) 131-109