Hatszorosak, ha összecsapnak… • SportTV

Hatszorosak, ha összecsapnak…

2022. 01. 13. 14:48
Olvasási idő: 3 perc

Két mérkőzéssel folytatódik a Coppa Italia két hetesre széthúzott nyolcaddöntője. Mindkét találkozó házigazdája olyan együttes lesz, amely harcban áll a bajnoki jelvényért a scudettóért is, de mindketten jelentős ellenállásra számíthatnak.

Politano és Mertens gólt únnpel.  Lesz-e erre lehetőségük csötört9ökön kora este a Maradona-stadionab is?

NAPOLI–FIORENTINA

A kupaörökrangsor holtversenyes ötödik helyezettjei mérkőznek egymással, a nápolyi és a firenzei együttes egyaránt 6 alkalommal szerezte meg a Coppa Italiát. Mi több, nemcsak a győzelmük száma azonos, hanem a vesztes kupadöntőké is, amelyekből 4-4 jutott mindkét félnek. Rendkívül gyakran találkoztak a nemzeti kupában, 17 eddigi összecsapásukból összesítésben a déliek a jobbak, de a három legfontosabb összecsapás mérlegének nyelve középen áll. Az 1970–71-es négyes döntőben 1–1 és 0–2 volt az eredményük (fura lebonyolítás volt, játszottak egy négyes döntőt oda-vissza meccsekkel, aztán az első kettő, a Milan és a Torino megmérkőzött a kupáért egy mérkőzésen), a egyetlen „igazi” nagydöntőjüket viszont a Partenopei nyerte meg, 2014 májusában a római Olimpicóban 3–1-re, méghozzá a ma is játszó Insigne duplájával és Higuaín találatával, a violák gólját Vargas jegyezte. Amúgy a 9 eddigi nápolyi találkozóból a hazaiak csak egyetlenegyet vesztettek el, azb1988-as nyolcaddöntő első meccsét 3–2-re, de a visszavágón Firenzében győzni tudtak 3–1-re és továbbjutottak.
Ebben a kupakiírásban a Napoli most rajtol, a Fiorentina az első körben 4–0-ra megverte a másodosztályú Cosenzát (gólok: Vlahovics 2, N. González, Venuti), a második kanyart meg az ugyancsak Serie B-s Benevento ellen vette 2–1-re (g.: Milenkovics, Sottil). A bajnokságban eddig a nápolyiak teljesítettek jobban, harmadikok 43 ponttal, a 7. Fiorentinának 11-gyel van kevesebb. Ősszel október 3-án az Artemio Franchi Stadionban mérkőztek meg, a noha Quarta a liláknak szerzett vezetést, a nápolyiak fordítani tudtak Lozano és Rrahmani révén.
A Napoliból három játékos is az Afrika-kupán szerepel, Kolulibalyra, Angouissára és Unaszra sem számíthat tehát Luciano Spalletti. A Torontóba igazoló Insigne combsérülés miatt nem szerepelhet, akárcsak Osimhen, aki arccsonttörése után még mindig nem jött helyre. A „Covid-lista” a szokásos: Lozanót, Ruit, Malcuitot, Meret-t és Zielinskit a vírus tartja távol a találkozótól. Az MU-tól kölcsönbe érkező Tuanzebe először kezdhet, Politano és Fabián Ruiz is visszatér az induló 11-be.
A firenzeieknél Sottil és Benassi sérült, Amrabat az afrikai kontinensbajnokságon játszik. Italiano variálhatja csapatát, a csatárász Vlahovics azonban mindenképpen kezd.  A szaksajtó szerint a januárban érkezett Ikone, a kapus Dragowski és Nasztaszics is bekerülhet a kezdőcsapatba, Callejón, Terracciana és Quarta kárára.
A mérkőzés győztese a szerdán továbbjutó Atalantát fogadja a márciusi negyeddöntőben.