Egy exvilágbajnok és egy kétszeres elődöntős a vb-színpadon • SportTV

Egy exvilágbajnok és egy kétszeres elődöntős a vb-színpadon

2022. 12. 18. 11:51

A “futball-vb-időrend” a katari zárás miatt még egyszer kissé beleszól a darts-vb lebonyolításába: vasárnap is korábban kezdődik a dartsprogram az Alexandra Palace-ben mindkét versenyrészben, 12, illetve 21 órakor. Ami változatlan: most is kiváló versenyzőket láthatunk küzdeni a második és a harmadik fordulóba jutásért.

Adrian Lewis: jön egy újabb nagy vb-menet?

(angol)–Boris KRCMAR (horvát) – 2. forduló

A kora délutáni programban három közép-, illetve kelet-európai dartsos is színre lép: Madars Razmát és Karol Sedláceket már láttuk korábban, ha máshol nem, a World Cup of Dartsok valamelyikén, a let játékos  indiai újonccal (aki mellesleg Rugbyben él és egy raktárban dolgozik), a cseh Raymond Smithszel mérkőzik meg, utóbbi tavaly a negyedik fordulóig jutott, ahol csak döntp szettben, 4–3-ra maradt alul a roppant tapsztalt Marvyn Kinggel szemben.
A versenyrész meccse a 2. fordulós csata Damin Heta és Adrian Lewis , azaz egy egyszeres csapat- és egy kétszeres egyéni világbajnok mérkőzése. Az ausztrál már számos nagy menetet mutatott be három évvel ezelőtti betörése óta major versenyeken is, a legújabb világranglistán a 20. Adrian Lewisról pedig szinte minden dartsbarát tudja, ő 2011 és 2012 világbajnoka, ám legutóbbi két komolyabb vb-teljesítménye a 2019-es és a 2020-as negyedik fordulós szereplés volt, előbbiben a torna későbbi bajnoka, az akkoriban egyik csúcsát megélő Van Gerwen, utóbbiban a szombaton remekül játszó Van den Bergh parancsolt megálljt neki.

Az esti programban láthatunk két kanadait – Jeff Smith a belgák harmadik-negyedik játékosával, Mike De Deckerrel mérkőzik meg, Matt Campbell pedig észak-amerikai rangadót vív Danny Baggishsel. Lesz egy angol házi rangadó is, Scott Williams vívja Ryan Joyce-szal, előbbi újonc, utóbbi sorozatban ötödször indul, legjobbját elsőre futotta, amikor a negyeddöntőig jutott, ott kapott ki MVG-től 5–1-re.
A szokásoknak megfelelően a záró meccs a legrangosabb, s nem csupán azért mert az már a harmadik körért megy. Hanem mert a 2019-es és a 2020-as elődöntős Nathan Aspinall játszik, egy újabb közép-kelet-európai játékossal, a horvát Boris Krcmarral. Aspinall eddigi mind a négy indulásán legalább a harmadik fordulóig eljutott, a vb eddigi legnagyob szenzációja lenne, ha most másképp történne…