Kupa-Clásico, első felvonás • SportTV

Kupa-Clásico, első felvonás

Sport TV avatar Sport TV 2019. 02. 06. 08:11

2000. október 22-től 2018. május 6-ig nem kevesebb mint 33 bajnoki Clásicót közvetítettünk a sporttelevízióban. Most új dimenziót nyitunk az STV és a Barca–Real rangadók viszonylatában: következik az első (és a második) kupa-Clásico. A Nou Campból szerdán este az első mérkőzést, a Santiago Bernabéuból pedig február 27-én (szintén szerdán) közvetítjük a párharc két csörtéjét.

Aranylabdások egymés közt: Európa ötször és legutóbb legjobbnak választott futballistája, Luka Modric és Lionel Messi (Fotó: Getty Images)

A Copa del Rey 117., jelen kiírásának természetesen mindkét gigaklub a győzelem szándékával vágott neki. Persze, a két szakvezető nem minden meccset küldte pályára a legjobb csapatát, hogy mást ne mondjunk, például Leo Messi a Barca hat kupameccséből összesen kettőn lépett pályára, igaz, mindkettőn főszerepet vállalt a hátrányból fordításban. (Az előzetes hírek szerint szerda esti fellépése sem biztos, aminek ellentmond, hogy szerepel a 19 tagú meccskeretben.)

Mindkét együttes a 32 között kezdte meg szereplését, a sajátos spanyol szabályok szerint idegenben, alacsonyabb osztályú ellenfele otthonában. A Barca Leónban nyert a Cultural Leonesa (III. osztályú) ellen 1–0-ra, majd a visszavágón 4–1-re. A Real ugyancsak harmadosztályú ellenféllel kezdett, idegenben 4–0-ra, otthon 6–1-re győzött. A nyolcaddöntőt már ebben a naptári évben játszották. A Barca szintén idegenben kezdett, s mint az utóbbi években rendszerint, most is vereséggel nyitotta az esztendőt: Messi nélkül 2–1-re kikapott Valenciában a Levantétől, de a második meccset már simán megnyerte a Camp Nouban 3–0-ra. Dembélé duplájához Messi egy asszisztot adorró, majd maga is betalált. A Real otthon kezdett, 3–0-val a bárpsi vetálytárs Leganés ellen, a visszavágón már egy kényelmes 0–1 (gyakorlatilag egy A-B vegyes csapattal) már elég volt a sima továbbjutáshoz.
A negyeddöntőben a madridiak a katalán Gironát kettős győzelemmel (4–2, 3–1) intézték el, a Barca – Messi nélkül – Sevillában kezdett, és simán vesztett, ezúttal 2–0-ra. A visszavágón viszont az idény legjobb játékát produkálva 6–1-re elsöpörte az andalúzokat. A meccs hőse Philippe Coutinho volt duplájával, de Messi ezúttal is gólpasszt adott és maga is betalált.
Így érkeztek el az elődöntőig, ahol az áltanos bajnoki forma – 8 pont az előny – a katalánok, a legutóbbi forduló mérkőzésének alakulása viszont a Real mellett szól. Messiék ugyanis a Camp Nouban csak 2–2-re játszottak a(z ugyancsak kupaelődöntős) Valenciával, úgy, hogy 0–2-ről felállva kellett kiegyenlíteniük. Örök riválisuk viszont könnyed 3–0-val lépett át az ősz nagy részében remekül teljesítő Alavésen.

Messi esetleges távollétében is van ásza a Barcának: Luis Suárez, a Real ellen különböző sorozatokban 12 meccsen 9-szer talált a kapuba, 11-est érően esik el Nacho és Marcelo közt, Navas kivetődésének következtében tavaly májusban (Fotó: Getty Images)

Ami a kupamúltjukat illeti, a Barcelona nyert (jóval) többször kupát (30–19), egymás elleni összesített örökmérlegükben is a katalán klub a jobb, az elődöntőkben viszont a Madrid mindig kibabrál a nagy riválissal. (Részleteket ld. keretes írásunkban.) Hogy most is sikerül-e, kiderül szerdán este a Sport2-n.