Mindkettőnek kell a három pont

Sport TV avatar Sport TV 2021. 02. 01. 16:28
Olvasási idő: < 1 perc

Hétfői sztenderd Bundesliga-triónk élő mérkőzése egy másodosztályú összecsapás, amelyen első pillantásra szinte mindkét résztvevőnek mindegy az eredmény. Ha jobban belegondolunk, azért mégsem!

Christian Santosra (középen) van miért emlékeznie a hannoverieknek. A 32 éves venezuelai csatár – aki megjárta Belgiumot, Hollandiát és Spanyolországot is korábban – duplájával aratta az elmúlt negyedszázadban egyetlen győzelmét az Osnabrück a H96 fölött, tavaly szeptemberben (Fotó: Getty Images)

A házigazda Hannover és a vendég Osnabrück is a jó középmezőnyhöz tartozónak tűnik. Igen ám, de győzelem esetén a H96 nemcsak megelőzi a közvetlen előtte álló Auét, hanem „lőtávolon” belül ér az 5-6. Karlsruhéra és Düsseldorfra is. Az Osnabrück sem hagyná ott szívesen mind a három pontot, ugyanis csupán három pont választja el a lenti osztályozós Sandhausentől, amely különbség egy további két vereséges hullámvölggyel már le is adható.

A pillanatnyi formákat tekintve a hazaiak legutóbbi 8 meccsükön ingadozó teljesítményt nyújtanak, 4 győzelem mellett 1 remi és 3 vereség áll a nevük mellett, A vendégek viszont tartós mélyrepülésben vannak: ugyanennyi mérkőzésből egy híján az összeset elvesztették, az egyetlen kivétel viszont egy bravúr volt: négy játéknappal ezelőtt 2–1-re megverték idegenben az élcsapatok közé tartotó Kielt.

Legutóbbi tíz egymás elleni meccsükön is nagy a Hannover-fölény, csupán az eddigi utolsón, a szeptemberi 2. fordulóban nyertek az osnabrückiek, de igazából csak az elmúlt két idény a mérvadó, hiszen 2019 októbere előtt csak 2001 februárjában játszottak, a hosszas szünet oka a VfL tartós mélyrepülése volt, amely a csaknem két évtizedes időszak alatt csupán három idényt töltött a másodvonalban, a többit vagy a harmadik ligában vagy még lejjebb, a negyedosztályban küzdötte végig. (Abban a három szezonban meg a Hannover volt feljebb, a Bundesligában.) Éppen a ritka találkozások és a jelentős H96-fölény miatt lehetséges, hogy az Osnabrück legutóbb több mint 30 éve, 1990 szeptemberében tudott nyerni az északi kikötővárosban, 1–0-ra.

Természetesen a mérkőzés a szokásos hétfői német triónk záró darabja, előtt láthatják az ugyancsak 19. sorszámú forduló teljes összefoglalóját az élvonalból, valamint a Germánia című elemző, beszélgetős németfoci-stúdióműsorunkat.