A világelső ismét összecsap a -másodikkal • SportTV

A világelső ismét összecsap a -másodikkal

Sport TV avatar Sport TV 2019. 02. 21. 02:45

A dublini 3Arenában a 3. fordulóval folytatódik az idei darts Premier League-sorozat.
 A nap kiemelkedő párosítása a világranglista első és második helyezettjének, Michael van Gerwennek és Rob Crossnak az összecsapása. Gary Andersen „egyestés” helyettesítője természetesen egy ír, Steve Lennon lesz.

Az elmúlt három év világbajnoka ebben az időszakban számos nagy csatát vívott egymással. Többnyire MVG győzött, de a legemlékezetesebb ütközetüket, a 2017 decemberi vb-elődöntőt speciel Cross nyerte meg. A világelső azóta többször is visszavágott az érzékeny vereségért, a tavalyi PL-ben háromszor is legyőzte a tar angolt, legutóbb a rájátszásban, az elődöntőben.  Mindkét játékos veretlen még az idei kiírásban, MVG legyőzte Smitht és Suljovicot, Cross remizett Wrighttal , majd felülmúlta Wade-et. „Tavaly elhagytam a mosolyomat, olyan nehéznek éreztem magamat újoncként a Premier League-ben, de ebben az évben sokkal pozitívabbak az érzéseim.  A PL könyörtelen  verseny, borzasztó keményen kell dolgoznom a játékomért, de ez kifizetődik, most nagyon jól vagyok. Michael mostanában nagyon magas szinten játszik, én is szeretném legjobb játékomat adni, ha mindketten jó formában leszünk, remek meccset játszhatunk csütörtökön” – mondta a világ második számú dartsozója. A négyszeres PL-győztes Van Gerwen tényleg megállíthatatlammak látszik. Újév napi, harmadik vb-címe megszerzése óta a Masterst és még két Pro Tour-címet is nyert már az évben. „Rob remekül rajtolt a Premier League-ben. Mindig is veszélyes játékos. De ha legjobbamat játszom, tudom, hogy nyerek. Elégedett vagyok játékommal, azt csinálom, amit kell, keveset hibázok. Élvezem a PL-ben szereplést, hiszen hétről hétre pontokért harcolhatok. Most vezetek de keményen kell dolgoznom, hogy ez így is maradjon” – mondta a világelső.

Peter Wright ezúttal „bemutatót” játszik a helyi kedvenc Steve Lennon ellen (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

Steve Lennon lesz a harmadik beugró helyettes, a világ harmadik játékosa, Peter Wright ellen játszik. A tavalyi év áttörést hozott a karriejébe, elérte a negyeddöntőt a Players Championship nagydöntőjében, döntőzött az European Tour fináléjában és folytatja útját a lelkes ír közönség előtt.
’Nem várhatom, hogy csak úgy odamegyek, és remekelni fogok” – nyilatkozta az elmúlt két évben egyaránt a vb-re magát kvalifikáló versenyző. „Szeretném megköszönni a PDC-nek, hogy beválogattak a PL-be, nagyon izgatott vagyok, hogy jó benyomást tudjak kelteni. A csütörtöki hatalmas éjszaka lehet a pályafutásomban, további lehetőségeket nyit meg előttem, egy kicsit ideges vagyok, mielőtt fellépek, de ha a pódiumra lépek, rendben leszek, tényleg már nagyon várom.”

Raymond van Barneveld, a búcsúzó évét játszó holland a World Matchplay-döntős Mensur Suljoviccsal játszik. Mindketten első győzelmükre hajtanak az idei PL-ben.  A veretlen Grand Slam of Darts-bajnok Gerwyn Price az Európa-bajnok James Wade-del küzd meg az este első mérkőzésén. A 2018-as PL-döntős Michael Smith pedig a Payers Championship-finalista pedig Daryl Gurneyvel lép dobóállásba Dublinban.