Ítélet helyett holland örömjáték • SportTV

Ítélet helyett holland örömjáték

Sport TV avatar Sport TV 2019. 03. 28. 09:21

„Az ítélet éjszakája” – ez az általános elnevezése a darts Premeir League első köre utolsó játéknapjának. Ekkor csökken rendszerint a tízfős mezőny nyolc játékosra. Általában – de nem most. Eleve 9 „főtáblás” indult Anderson „last minute” visszalépése miatt. Így csak egy kieső státus maradt, de ezt egy fordulóval előbb már betöltötte Raymond van Barneveld. Így az utolsó kör mindenki számára afféle „örömjáték” maradt (persze, a pontszámokat továbbviszik), három hollanddal, akik közül a két szuperklasszis egymással mérkőzik meg.

A rotterdami dupla forduló „Anderson-helyettese” természetesem holland, a roppant tehetséges Jeffrey de Zwaan. A fiatalember Suljovictól szerdán nehezen magyarázható – 5–2-ről lett 5–7 az ő szempontjából – vereséget szenvedő Rob Cross ellen lép a pódiumra, az est középső, harmadik meccseként.
Előtte az első találkozót a „nagy fordító’” osztrák Mensur Suljovic játssza Daryl Gurney ellen, aki végül kiejtette mindenki Barneyát egy 7–1-es diadallal. Utánuk jön Peter Wright és Gerwyn Price, akik nincsenek annyira lemaradva a playoffhelyet jelentő negyedik poziciót elfoglaló Wade-től (1, illetve 2 pont) hogy a győztes ne tapadhatna az élbolyra. Mindenesetre a walesi a skót kedvenc ellenfeleinek egyike, 15 eddigi meccsükből 12-szer le tudta győzni.
A már említett Cross–De Zwaan derbi után jön az est nagy attrakciója, a búcsúzó holland dartszseni találkozója az uralkodó holland dartszsenivel, azaz a Van Barneveld–Van Gerwen összecsapás. Már ha az lesz. A formákat tekintve – szerdán 1–7, illetve 7–1, az utolsó játszik az elsővel – akár „kegyeletsértő” meccs is lehetne, de MVG bármilyen jéghideg profi, érzésünk szerint egynél több tiszteletleget fog engedni egykori példaképének, évekig vetélytársának, aki ellen persze már régen pozitív a mérlege. Itt talán igazi örömjáték alakulhat ki, ha Barney végre megszabadul a görcstől, amellyel közel húszezer rajongó szeretete kötötte gúzsba a kezét szerdán este az Ahoy-csarnokban.
A zárómeccs két angolé, a 4. (azaz ha most lenne vége a második körnek, akkor playoffos)  James Wade és a kieséstől szerdán megmenekülő tavalyi döntős, most 8. Michael Smith között csupán kétpontnyi a különbség, amely ezzel az egy meccsel akár el is tűnhet.
Szóval egyfordulónyi jobbára örömjáték vár ránk csütörtök este és éjszaka – élvezzük ki, ha lehet…